| EmaS a întrebat:

Ce fel de stari sufletesti va provoaca teama?

Răspuns Câştigător
| Hombre a răspuns:

Teama ca nu voi fi in preajma ta nici dincolo.laughing

18 răspunsuri:
| vioreld a răspuns:

Starea sufleteasca pe care o provoaca teama unui om este o stare de nedescris. Adica fiecare persoana percepe teama in felul lui. La altii sentimentul de teama este mai adanc, la altii nu. La altii se nasc noi senzatii la altii nu.
Conteaza doar ca emotiile, teama si starea sufleteasca noi o controlam. Mintea si sufletul invinge materia (corpul biologic).

| TheLastHuman a răspuns:

In general orice stare care te indeparteaza de fericire, orice stare care iti strica armonia sufletului cu exteriorul... cand simti e usor sa intelegi pe cineva si sa ajuti, dar e greu sa spui ce simti si sa fii inteles... ffffff greu crying((

| Amy a răspuns:

Buna! Eu cred ca insasi teama este o stare sufleteasca. Desigur ca este o reactie negativa la factorii din afara. Nimeni nu se simte bine atunci cand ii este teama. Atunci cand imi este teama, am un gol in piept si nu pot zambi deloc, sunt aeriana cateodata.

| Plague a răspuns:

Depinde ce provoaca teama. De obicei cand imi e frica incerc sa o inving...si ma chinui singur si ma fortez sa trec peste.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neputinta si nesiguranta.de regula incerc sa depasesc aceste stari.

| Skylar a răspuns:

Pai...teama

| king4aday a răspuns:

Cand simt ca nu pot face nimic, ca sa ocolesc o nenorocire. Neputinta, intr-un cuvant. Cred ca atunci deja e panica, nu doar teama. laughing

| MeScorpion a răspuns:

Teama in sine e o stare sufleteasca, mie imi vine sa fac parturi cand mi-e teama.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Credinta ta fara limitehappy,. deci tu!=D

btw. teama imi provoaca teama.happy

| harciog a răspuns:

Teama este deja o stare a subconstientului, fiind o latura a luptei pentru supravietuire.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ăăăh... scuze. Dar întrebarea ta este un non-sequitur. Teama este ea însăşi o stare emoţională (sau sufletească, cum îi zici tu).
E ca şi cum ai întreba ce fel de gust de portocale are Cappy "Toată Portocala", sau "ce culoare are ursul brun".
Reformulează, te rog, pentru a se înţelege mai clar. Eu bănuiesc ce-ai vrut să spui dar mai bine să reformulezi ca să fie clar pentru toată lumea.

Numai bine.

| Flav a răspuns:

Momentan? Ca maine o sa ma apuc de invatat de plictiseala.crying

| RhoOphiuchi a răspuns:

Teama e ea insasi o stare sufleteasca, ea este provocata de stimuli.

| EmaS explică:

Kongeriket
Cred ca este pentru prima data cand sunt de acord cu tine.Reformulez intrebarea:Care sunt de fapt starile sufletesti de care va este teama? Astept raspunsul.

| PetreConstanta a răspuns:

Cd eram ffff tanara - frica de necunoscut Acum numai am teama deloc

| TahionN a răspuns:

Tristetea, pentru ca implicit starea nu este confortabila si imi provoaca o frica de ceva.