| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna Feng shui?

5 răspunsuri:
| HeavyLifeTogether a răspuns:

Din cate stiu acest termen se foloseste in China, ei folosesc regula feng shui pentru a gasi locuri cu buna energetica pentru construirea casei gen: un colt al casei raspunde pentru bogatie, alta pentru sanatate, etc. De asemenea daca nu ma gresesc e un fel de design

| RoCkKiD a răspuns:

Imagineaza-ti un zodiac pentru mediul inconjurator. E o prostie care zice ca modul in care aranjezi chestiile din jurul tau influenteaza fluxul energetic implicit starea ta de bine.

Traducerea cred ca e "vant si apa" sau ceva de genu, erau 2 elemente si imbina treaba asta cu chi-ul chinezilor precum si yin/yang-ul.

Ma rog, abureli de decorat case la pret exagerat.

| Bizon95 a răspuns:

Este o forma chinezeasca de aranjat spatiul inconjurator in care locuiesti, in asa fel incat energiile din mediul inconjurator sa te ajute