| anonim_4396 a întrebat:

Ce paradoxuri interesante stiti? Sa fie logice.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E internetul plin de paradoxuri. Mie imi place acela cum ca Dumnezeu nu e atotputernic deoarece cineva ii cere sa faca o piatra pe care nu o poate ridica. Daca nu poate face o astfel de piatra inseamna ca nu e atotputernic, iar daca o face, nu o poate ridica si iar nu e atotputernic.
Un alt paradox care mie imi placea e acela cum ca un scriitor grec afirma ca toti grecii sunt mincionosi, el fiind grec. Oare el a zis adevarul sau nu?

| Carmen100 a răspuns:

Romania e un adevarat paradox. Si prin asta am zis tot ce trebuia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa fii destept ca sa-ti dai seama ca esti prost.

| Miauti a răspuns:

O planeta mai mica decat pamantul sa aiba o forta gravitationala egala cu Soarele.