| gabytzu707 a întrebat:

Nu stiti niste paradoxuri(totale):adica sa nu fie din alea pentru copii de 3 ani.Cine da mai multe primeste fundita!

4 răspunsuri:
| TheAvenger a răspuns:

Paradox? Eu-s femeie și nu înțeleg câtuși de puțin femeile.

| PainMax1985 a răspuns:

De exemplu o moda ce apare in diferite grupuri separate dispare atunci cand grupurile sunt unite. Sau alt exepmlu oamenii economisesc bani la saltea pe timp de criza dar paradoxal asta duce la scaderea economiei pe total nu la cresterea ei. Sper ca astfel de exemple doreai.

| gabytzu707 explică (pentru PainMax1985):

Sunt tari paradoxurile tale dar nu mai stii si altele? daca nu astept pentru mai multe ca sa dau funda

| Amadeus1202 a răspuns:

Paradoxul bunicului: Sa zicem ca reusesti sa construiesti o masina a timpului si te intorci in timp pe vremea cand bunicul tau era tanar. Il omori. Ce se intampla? Nu te mai nasti, dar pentru ca nu te mai nasti nu mai existi ca sa il omori pe bunicul tau. Food for thought.