| AvalohAlyn a întrebat:

Ce părere aveți de teoria Inteligent Design a unor oameni de știință, conform căruia o exista un Creator Inteligent (nu neapărat cel crestin)datorită complexității Universului, naturii, vieții, corpului uman..etc? Adică exista semne care arata că anumite aspecte fizice din Univers, implicit viața, universul corpul uman, natura sunt proiectate de o Ființă Superioara și Inteligenta.Eu cred că e super adevărată teoria.
Voi ce credeți? Care e părerea voastră asupra acestei teorii?

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Când ăștia vor face știință empirică în loc de fițe retorice, comunitatea științifică îi va asculta. Ziua aceea n-a venit încă.

| Celcestietot a răspuns:

Ca avem un creator.