| Andreea_5571 a întrebat:

Ce parere aveti despre viata? Sincer.

Răspuns Câştigător
| Bogdanux a răspuns:

Viata e ca o piesa de teatru, in care tu esti actorul principal. Daca nu joci piesa cum trebuie, piesa va fi nasoala si vei fi huiduit/a (la figurat), iar daca-i invers te vei bucura de aplauze la sfarsit.

De aici tu decizi ce si cum...tongue

22 răspunsuri:
| TokioFan a răspuns:

Viata e naspa rau! Mai ales cand esti inconjurat de prieteni falsi,care vor doar bani si se folosesc de tine,iar in general e plina de aventuri si mistere, plangi, razi dar mai mult plangi!

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Nasoala treaba laughing

| VaRogAjutor a răspuns:

Viata mea poate fii buna si rea big grin ...Sincer sa fiu e chiar obositoare! Uneori Nasoala!
Funda?

| ЩΛIƬIПGFӨЯƬΉΣΣПD a răspuns:

Viata?! asta n`o pot numi "viata"! laughing

| deiutaza45 a răspuns:

Viata este buna uneori ne mai suparam pe ea dar cu e trebuie traita funda?

| Afdsa a răspuns:

Sincer? Păi îmi iubesc viaţa, într-un fel... adică nu cred că e aşa plăcut să ai vecini manelişti care să te ţină în manele şi în Inna ore în şir, nu? Noroc de boxele mele :))
http://www.youtube.com/watch?v=kAlTKSkIpn0

| deutza_3778 a răspuns:

Pai uneori as vrea sa ma sinucid alte ori imi vine sa o imbratisez(daca ar fi o persoana) dar viata are un sens tu asa ai vrut sa fi si nimeni nu te poate schimba asat e viata ta si nimeni nu ti-o poate lua.

| mitzaETS a răspuns:

Viata deseori e foarte plictisitoare
cateodata buna cateodata rea
sa zicem ca in proportie de 75% este nasoala
si restul de 25 este bunicica
cel putin asta e parerea mea

| mgtow a răspuns:

E injusta in momentul actual ca nu am un servici stabil.

| Andreea_5571 explică:

Incercati sa dati un raspuns din perspectiva unui copil...

| ZEU93 a răspuns:

Pana cand imi place, dupa ce ajung la facultate sa vad cum o sa fie big grin

| Cocodrilo a răspuns:

Sunt... mort dupa Ea (viata) dar in lipsa de altceva mai bun. Particip la un proiect care, sper, ma va face nemuritor (asta inseamna cam 150-200 ani, din motive tehnice doar atat). Daca reusesc, nu o sa-mi mai pese de viata nici un pic. Va fi doar o amintire vesnic vie.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Viaţa e la fel cum ai interpreta în public un solo de vioară, învăţând ştiinţa instrumentului pe masură ce cânţi. – Samuel Butler

| ELLSSA a răspuns:

Extraordinar de buna.
Merita traita!

| Eva a răspuns:

@Andreea, din perspectiva unui copil, viata ar trebui sa fie ca galantarul unei cofetarii... atatea bunatati, atatea tentatii happy trebuie doar sa stii sa alegi, ai in fata o multitudine de oportunitati! omul care o sa devii, viata pe care o sa o traiesti depinde de prajitura pe care o alegi acumwinking

| MeScorpion a răspuns:

Viata e ca o ora de matematica in care inmultesti si scazi, imparti si aduni, iar la un moment dat
iti dai seama ca ai gresit si ai vrea sa o iei de la capat, dar s-a sunat.

| Dash a răspuns:

Foarte rar auzi oameni care sa spuna ca le place viata...

| Andreea_5571 explică:

Si acum parerea mea este ca viata are doua fete: cand tot iti merge bine atunci devine buna iar cand totul devinerau atunci se schimba in bine. Si nu uitati ca Dumnezeu ne mai da cate un rau pentru a ne arata virtutiile. Multumesc tuturor celor ce mi-au raspuns.

| GabrielAlfa a răspuns:

Sincer ce treaba are intrebarea asta cu jocurile si PC-u?

| DorelSudoru a răspuns:

"Viata e aia care ti se pare de ****..."-Nimeni altu
"Viata-i doar o curva bag-o-n casa, hai so f*tem"-Parazitii
Deci cam asa...astea sunt cele 2 parti ale vietii...

| AvalohAlyn a răspuns:

Viata e un test.Un test pentru a accede in lumea de dincolo, la momentul potrivit.Viata este frumoasa si merita traita, chiar daca apar greutati.Si eu ma greutati in viata si suparari si pot spune ca viata este frumoasa.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Ca viata trebuie s-o traiesti CUM VREI TU.Am invatat ca daca te supui societatii,familiei,scolii, si prienenilor, in loc sa faca si ei acelasi lucru te vor calca in picioare, iar ca urmare a atataor oameni, si-au irosit potentialul si si-au dat seama prea tarziu ca au esuat.Practic,sa vedem...ce ni se cere in general? Sau care este educatia in general?
1. Daca nu inveti si nu vorbesti la comanda profesorilor ca o sa ajungi ce? Un gunoier! TOTAL GRESIT!
2.Cel mai important lucru este scoala.Mai importanta chiar si decat familia, prietenii, dar mai ales decat ambitiile tale! Ceea ce este o minciuna absolut grosolana.Inca un lucru cu privire la scoala, ni se impune sa oferim un respect absolut gretos.Profesorului trebuie sa-i spui:"Sarut mana", sa vorbesti numai la comanda lui, si daca vorbesti fara sa-ti dea voie vei fi un mare distrus si esti un mare needucat.Practic,nici nu se mai poate vorbi de democratie din moment ce esti SCLAVUL LUI. Daca vorbesti si tu, ca neah, nu suntem roboti, esti un nesimtit.Dar nesimtirea este a profesorului ca nu te lasa sa vorbesti.
3. Daca faci ce-ti spun altii ce obtii? Obtii ceea ce ti-ai dorit mereu? Sau un jeg de loc de munca cu care esti nevoit/a sa te consolezi pentru visele si oportunitatile pe care le-ai ratat doar pentru ca esti silit/a sa mergi pe drumul urmat de majoritatea oilor(dupa cum se vede in majoritatea locurilor globale PRAPASTIA),si sa faci ceea ce-ti spun altii,iar tu sa nu fii interesat de ce iti da ala ordine, sa n-ai voie sa intrebi DE CE?, de ce iti spune aia, doar pentru ca e adult, sau are o functie foarte ridicata si alte c.acaturi? Tu eu si pe putin toata Romania si tarile sarace suntem victime ale comunismului inrait! Doar ca avem voie ca cumparam cati biscuiti vremhappy.Si nici asa ca nu-s bani.In scoli, la servici in majoritatea cazului n-ai voie sa-ti spui opinia, ca esti dat fara, sau iei 4. s.a.m.d. Practic,noi,toti de fapt, si ma refer la TOATA LUMEA, suntem condusi de cativa oameni, care ne decid destinele, iar daca nu le indeplinim dorintele murim de foame.Sa spunem,inveti foarte bine,ai fost un elev cuminte,ai invatat gunoaiele inventate de altii, i-ai respectat pe aia din jur mai mult decat trebuie, dar la final cu ce te alegi? Cu nimic! Pur si simplu ti se decide de cand te nasti statutul de om simplu, de om de rand, oricat de mult ai invata la jegul asta de scoala.N-avem in tara oameni olimpici cu 10 la scoala? Au primit mare c.acat? Se duc in tarile straine pentru un amarat de salar si tot nu au ajuns cineva deosebit! Si ai sa-mi spui probabil:"Ma 2000 de euro e ceva."Oricum, asa am fost invatati sa credem.Ca-i mult si o bancnota de 100.In timp ce pentru altii este putin 1 milion de euro.Stiu ca nu duce decat spre distrugere totala conditiile impuse de societate si toate normele impuse aflate in fata comunismului,dar n-am idee cum ar fi un adevarat sistem care sa duca la adevarata prosperitate.Dar cu siguranta nu-i asta.Cei care sunt in marile corporatii fi sigura ca nu stiu cine-i Tudor Arghezi, care sunt modurile verbului, viteza sunetului in apa, dar noi, oamenii de rand trebuie sa muncim prosteste pe rupte ca sa dobandim nici 10% din statului,respectul si averea lor.Dar mai ales,ne pierdem caracterul.Ei ne manipuleaza prin conflcite si dezbinare,acei oameni care spun :"Ce prost e ala", ii ajuta sa profite de pe urma tuturor. Daca ne-am uni si-am gandi putin n-ar mai fi atatea probleme le nivel global, si n-ar mai fi atatea probleme despre timiditate si aroganta, cat si despre increderea unul in altul.Dar ei ne dezbina, si noi ii lasa, de aia au ajuns atat de departe.