| EmaS a întrebat:

Ce probabilitate ar fi ca piesele demontate ale unui ceas, pe care le pui intr-o cutiuta, dupa ce le amesteci bine, sa se ansambleze la intamplare sub forma unui ceas care sa functioneze perfect?
Argumentul cosmologic face referire ca fiecare lucru cunoscut din univers are o cauza. Ordinea si armonia din univers, ne arata ca numai o fiinta infinit de inteligenta ar fi putut sa faca lucrurile in felul acesta. Tu ce crezi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma abtin.las oamenii de stiinta si inteligentii sa raspunda iar eu sa ma amuz.atat ma duce mintea.sant creeee{s}tin.da.am cetit deja raspunsurile si am vazut,mai multi atei alergand in propriul jur, sa-si prinda coditele cu dintii. unii chia sant olimpici.nu la prins codita, ci la studii.bravo lor. oare ce caut eu printre voi? mai bine ma retrag la manastire.domnul cu voi fiilor.domnii cu voi, fiicelor.

63 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ema, biblia are mai multe lacune, enorm de multe lacune. De fapt, ce urmaresti tu pe site-ul asta? Vad ca ai postari doar de genul asta. Faci parte dintr-o secta si incerci sa faci prozeliti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ema, nu te victimiza. Te ridiculizezi singura prin ce postezi. Iti garantz ca nu ai auzit nici un ateu sa faca afirmatia ta: "un ceas dezasamblat se va asambla singur". Prin asta incerci sa-ti bati joc de atei, dar nu faci decit sa te ridiculizezi singura. Deci, nu te da lovita. Asuma-ti greselile pe care le faci, fie ca le faci intentionat sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda. Toate intrebarile astea le-au pus "credinciosii" de nenumarate ori pe TPU si de-asemeni, "ateii" au raspuns de nenumarate ori la ele, cu lux de amanunte, cu argumente logice. In situatia asta, sa ignori ca subiectele astea au fost dezbatute incontinuu si sa repeti la nesfirsit aceleasi intrebari, nu mai este nici nestiinta si nici neintelegere, este efectiv rea-vointa. Este un dialog al surzilor. Asta se intimpla si in evul mediu, cind asa-zisii eretici incercau in van un dialog cu credinciosii. In cele din urma, credinciosii isi aratau "toleranta", "ingaduinta", "iertarea" si "iubirea" arzindu-i pe rug.

| SkelleT a răspuns:

0 la 1 milion.