| Derkes a întrebat:

Cine a inventat universul? Cine l-a inventat pe Dumnezeu? Inainte sa existe univers ce a fost? A existat dintotdeauna? Cum au aparut oamenii si fiintele umane?

33 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Universul nu a fost inventat a existat dintotdeauna.

La a doua întrebare ți-ai răspuns singur deja vad, era mai mult retorica.

Inainte sa existe universul a fost alt univers, un ciclu continuu, asta este teoria in care cre eu in momentul de față.

Totul s-a dezvoltat in miliarde si milioane de ani, incet si prin întâmplare.

| Emazio a răspuns (pentru Plato):

Eu cred ca doar ai incetat sa fi curios in legătură cu asta, oamenii deja ți-au oferit variante ale adevărului, într-o zi o sa il și confirmam.

| Emazio a răspuns (pentru mentholinks):

Deci Dumnezeu fiind o ființă, are un timp de viață si respectă aceleași reguli ca si noi. Eu cred că înțelegerea ta a lui Dumnezeu este cam in ceață. Oferindu-i calități umane unei "entități".