| Nazzgul a întrebat:

Cum as putea sa imi ascund tristetea si vibe-urile negative fata de cineva? Simt mereu un gol in stomac foarte accentuat de imi vine sa vomit uneori si ma simt pustiit si fara speranta si nu prea pot sa ascund asta, uneori imi scapa si dau vibe-uri negative si nu vreau sa ma plang fiindca nu am vreo problema reala..am doar emotii care ma controleaza si ganduri intunecate. Stiti vreo metoda prin care sa ascund tristetea fara sa ma dau de gol sau sa ma infranga sentimentul asta si sa fiu slab? Va rog, as vrea sa par un om fericit si sa fac mereu oamenii din jur sa se simta bine si nu pot din cauza asta.

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Nazzgul explică (pentru Excalibur09):

Nu, e ok, multumesc frumos, u a good human.

Răspuns utilizator avertizat
| Dorotheea21 a răspuns:

Plangi. Este descarcarea nervoasa cea mai potrivita pentru alungarea tristetii.
Nu stiu cat de sensibil este cineva pe care il cheama aici Nazzgul, dar poate si numele este ca o pereche de ochelari de soare. happy

| Nazzgul explică (pentru Dorotheea21):

Aveam 13 ani cand mi-am facut contul asta. : ) Si inca imi place Lord of the Rings.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Nazzgul):

Ah, bine. Greseala mea.
Dar nu puteai sa iti spui Frodo? Erai asa de intunecat de la 13 ani? happy
Imi cer scuze pentru raspuns, in momentul asta nu pot sa rezonez cu o persoana trista.
Scuze din nou, nu mai intervin.

| Swae a răspuns:

Posibile surse ale problemei "overthinking" si plictiseala. thinking laughing
Le dai prea multa importanta sentimentelor. Uneori e bine sa le ignori. Starile sunt fluide, sunt trecatoare. Axeaza-te pe hobby-uri si oameni care te fac sa te simti bine.

| Space1 a răspuns:

Okk... Nu cred ca ai putea fi trist fără motiv, doar dacă ești instabil emoțional sau altceva (fără suparare). Cred ar trebui întâi să îți dai seama de sursa tristeții întâi! Odată ce iti dai seama de ce esti trist vei putea găsi o metodă care sa remedieze acesta problema!

| Space1 a răspuns:

Și încă o întrebare esti pesimist?