| Joker3134 a întrebat:

Cum vedeti a fi norocul? Este norocul doar o iluzie? De exemplu degeaba ai noroc in bani dar nu ai noroc in dragoste ..sau degeaba esti vedeta daca intri in depresie gen Robin Williams.

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Fortuna labilis, motivul a tot ce e uman...
Norocul? Nu vad a fi nici iluzie si nici motiv demiurgic; inevitabilul devine in perceptia noastra trecut abia dupa ce a fost trait in prezent, sa cauti "norocul" care iti este (sau nu) scris, este ca si cum eu as astepta sa castig la loterie desi nu am pus niciun bilet, sanse nule, dar existente prin eroarea umana.
Practic din perceptia umana n-ai cum sa iesi si nici cum sa definesti ceea ce norocul pare a fi.