| Joker3134 a întrebat:

Mai voi cum vedeti norocul? Ai noroc la bani dar esti urat, ai noroc ca esti inteligent dar esti in scaun cu rotile (stephen hawking) deci ce credeti?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In viata nu le poti avea pe toate

Răspuns utilizator avertizat
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că nu există legătură.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns:

Ce noroc frate, inteligenta este dobândită în cea mai mare parte în cazul lui Hawking și norocul trebuie să îl joci din subconștient.

| gemeni6226 a răspuns:

Eu vad norocul intr-o familie cu 3 copii in care sotii se iubesc la bine si la greu pana moartea ii desparte iar copiii lor sunt realizati si ei au la rindul lor minimum 2 copii si si ei traiesc in casnicii fericite.Si cand familia se aduna stau la masa minimum 14 persoane.Adulti plus copii.La care sa adaug ca au o stare materiala buna si au si sanatate.Stare materiala buna consider eu cand toata lumea are casa sa proprie (nu neaparat cu etaj poate fi si un apartament )si nu stiu ce inseamna sa isi faca griji din cauza platii facturilor sau ca ce vor pune pe masa.Ii ajunge salarul pentru masa si plata facturilor fara stres de la o luna la alta.Si macar anual isi permit un concediu macar in Romania de 2 saptamini undeva intr-o statiune.Ei eu nu am acest noroc dar unii spun ca totusi am caci sunt libera independenta cu apartamentul meu iar copiii mei realizati desi nu sunt inca la casa lor.Un mare minus caci familia de 10 ani e fara tata iar eu fara sot.Iar de mers in statiuni in viata mea nu am fost caci nu ne-am permis.

| SoareDaniel a răspuns:

Sa te nasti urat si destept happy-> asta da noroc in viata