| 4b a întrebat:

Dacă ai fi obligat, ce ai desfiinţa: logica sau emoţiile?

57 răspunsuri:
| AlysukaAlysuka a răspuns:

Emotiile, cu siguranta.

| BigBadSheep a răspuns:

Logica explică emoţiile, emoţia nu explică logica. În urma gândirii logice rezultă o emoţie - tip: ăla mi-a dat doi pumni şi mi-a făcut rău. Emoţia aferenta acestui fir logic e răzbunarea, ura şi frica.
Deci fără logică nu ai avea emoţii. Însă pot apărea şi emoţii spontane, când te sperii de ceva ce-ţi apare instantaneu...

| popescudorinel a răspuns:

Emotiile...

| Kadorin a răspuns:

Pai,fara logica toata lumea ar asculta numai de emotii ceea ce e bine dar e si rau,mai ales in problemele amoroase, cred ca ar fi o groaza de sinuciderilaughing, dar pe de alta parte daca am desfinta emotiile toti am fi cam ca niste roboti, fara sa simtim nimic, e adevarat ca ar fi o societate mai buna dar...nu prea e bine dupa mine...Deci aleg,, sau''laughing O zi bunahappy

| 4b explică (pentru Kadorin):

laughing faina alegere...sanatatewinking

| DaianaBojin a răspuns:

Logica

| IDontMatterWhoYouAre a răspuns:

Emotiile.Oricum vreau sa scap de ele.

| XVladSmakkerX a răspuns:

Emotiile.