| TeoPT a întrebat:

Dacă mâine s-ar desființa fundele, voturile și experții de pe TPU, câți dintre voi ar mai rămâne pe site? De ce?

Răspuns Câştigător
| Kenny a răspuns:

Acum toata lumea cu blabla eu vreau sa ajut lumea. Fii serios, doar nu crezi ca majoritatea vor raspunde pe bume.

10 răspunsuri:
| TeoPT explică:

Ciudat că la toate întrebările de genul întrebării ăsteia toată lumea e cu capul pe sus că vaaai, eu sunt aici să ajut, și la alte întrebări toată lumea cere funde ca naiba. Interesant. Măcar dați cărțile pe față, oameni buni, nu vă faceți o imagine mai bună dacă scrieți niște minciuni. Spuneți adevărul, fiți sinceri.

| TeoPT explică:

Eu aș rămâne pentru că am motivația de a-i ajuta pe alții. Nu îmi pasă de funde, experți și alte de-astea.
Scopul meu pe site este să îi ajut pe alții.
Cu toate acestea îmi mai bat joc de unii a căror prostie întrece limita normală. Mai în glumă, mai în serios, sunt aici să ajut oamenii. E un sentiment minunat când oamenii îți dau mesaj privat și îți mulțumesc pentru ajutor. E mai frumos decât 1000 de funde. De asta sunt eu pe site.
Mai am un motiv - Acela de a-mi discuta opiniile cu alți utilizatori. E interesant să comunici cu alți oameni.
Am pus această întrebare deoarece majoritatea spun că ei ajută oamenii fără să ceară nimic în schimb și în realitate cer funde la fiecare răspuns și sunt interesați doar să ajungă experți.
Baftă

| aliceinchains a răspuns:

De ce-aș mai rămâne? Pentru că îmi place să ajut, pentru că am întâlnit aici oameni cu adevărat inteligenți.happy

| deea98 a răspuns:

Eu as ramane, clar! Pai, pentru ca nu ma prea intereseaza fundele si voturile(ma rog, imi face placere sa primesc fundite, insa si fara se poate). Expert nu sunt si raspund la intrebari din placere. In orice caz, din cate am inteles eu nu ma ajuta mai cu nimic sa fiu expert, deci nu prea are rost sa lupti pentru asta:].

Plus ca nu cersesc fundite pentru ca mi se pare stupid! Ori raspunzi de dragul de a ajuta pe cineva(care este si scopul TPU), ori raspunzi de dragul fundei...

| Dakota a răspuns:

Eu as ramane happy Imi place sa raspund sa dau sfaturi. raspunsurile acestea nu sunt urmate neaparat de funde si altele. faci acest lucru sa.ti ajuti aproapele smug

| sabilopod a răspuns:

Mi, becaz mi lav t/a.

| Pufuu a răspuns:

Eu. chiar daca-s noua
Pentru ca pe mine nu ma intereseaza acele lucruri, ci sa fiu ajutata daca am nevoie. :]
Fundele, voturile sunt doar niste gesturi de multumire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am pus si eu intrebarea asta si tot asa, cele mai multe raspunsuri au fost gen: "eu as ramane sunt aici sa ajut nu imi pasa de funda si chenare". Si ma asteptam la asta.
Eu sa fiu sincera, nu stiu, cred ca as ramane dar nu ar mai fi asa interesant ca inainte. De fundite putin imi pasa, ma bucur daca primesc una, simt ca am ajutat acea persoana si ca ea a apreciat.
Iar voturile cred ca sunt necesare intr-un fel. Imagineaza-ti, sa puna un copilas o intrebare tip : "Ce este sexul? Am 9 ani." si cineva sa ii dea un raspuns gresit sau batjocoritor. Acela, in mod normal, va fi umplut cu stupizi si copilul va intelege ca nu e adevarat si ca nu trebuie sa o ia de buna. E si asta un fel de educatie, un model.
Cat despre experti... ai vazut tu expert care a ajuns asa cerand funde? Si ce drepturi au acestia in plus fata de cei cu chenar alb? Cred ca e irelevant pentru mine.
Sau da, ar fi mai bine ca nu s-ar mai pune atatea intrebari pe zi tip : "cum ajung expert?", "cum iau funda?", "cum ajung userul anului?" etc.
Dar chiar, tu ai mai ramane daca s-ar scoate toate astea? Ai mai avea motivatia de a raspunde?
Bafta.

| DariWillis a răspuns:

Castigi ceva daca primesti fundite si voturi? eu sunt de putin timp pe site si nu stiu care e treaba cu ele.

| Miky_3018 a răspuns:

Pai eu una as mai ramane deorece aici poti ajuta lume sa le dau raspunsurile care trebuie, eu nu fac treaba asta pentru puncte si funite. Bafta!