| anonim_4396 a întrebat:

Dacă la poalele muntelui Kilimanjaro sunt 30 grade C, ce temperatură va fi pe vârf? (Fundă)

Răspuns Câştigător
| drutzix a răspuns:

Temperatura scade cu cate 1, 95 grade Celsius la fiecare 300 de mentrii, deci calculeaza si tu.

4 răspunsuri:
| smecherasul2 a răspuns:

NU stiu nici eu sigur dar apox. sunt -25 grade C deoarece are inaltimea de 5893 M deci ii frig. FUNDA?

| Sfetnicul a răspuns (pentru smecherasul2):

Mersi, dar mai aștept și alte răspunsuri. Fără supărare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intreab-o pe Mama Omida. Sunt atatia parametrii de care depinde temperatura exacta, sau aproximativ exacta, incat numai"datul in bobi"iti poate preciza.

| Mayar a răspuns:

Temperatura scade cu cate 6 grade Celsius la fiecare 1.000 m