| benny7 a întrebat:

Dar frumuseţea costă, adică banii cumpară frumuseţea altfel se deformează?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Pentru unele,omul din ziua de azi, este haotic, uni vor banii, alti iubirea, alti sa isi traiasca viata dar o fac prea in excses cu hero si batura, omul nu gandeste mai rational si prosteste

33 răspunsuri:
| benny7 explică (pentru RAY):

Corect.
Thanks man!*

| ziptrack a răspuns (pentru RAY):

Aveti perfecta dreptate dl. RAY. In Romania, datorita faptului ca suntem o tara de crestini - majoritatea caldicei din nefericire - zionistii au decis sa se mearga pe distrugerea economica, distrugerea valorilor familiale si a celor morale prin indoctrinare...de unde si intreaga propaganda de la tv (promovarea imoralitatii si violentei pe toate canalele media). Prin expunerea constanta a maselor la violenta si imoralitate, sensibilitatea dispare si implicit valorile morale, ceea ce duce la naruirea acelei societati.

O tara care-si ucide conducatorul este blestemata, scrie clar in Scripturi, iar noi suntem complici evreilor zionisti precum Iliescu, Petre Roman si gasca care au executat lovitura de stat din '89 ordonata de Zionisti si oculta mondiala.

Nenorocitii astia l-au ucis cu sange rece pe singurul patriot roman adevarat. Nu incerc sa-l ridic in slavi pe Ceausescu pentru ca si in perioada lui s-a facut mult rau poporului, dar totusi in perioada aceea tara o ducea bine, datoria la FMI-ul zionistilor era platita integral plus ca aveam bani economisiti, aveam industrie, educatie, sanatate chiar daca oamenii erau persecutati. Comunismul nu a fost decat un experiment social pus la cap tot de evreii zionisti...Ana Pauker parca primise aceasta misiune daca nu ma insel.

Eu nu dau vina pe oameni pentru ca inteleg cat este de dificil sa lupti impotriva unor anti-hristi care au la dispozitie toate mijloacele, dar stiu ca si noi avem o parte din vina pentru ca tara a ajuns in halul asta.

Eu am prieteni in US si am fost in Europa de Vest si intr-adevar, ei traiesc mai bine dar acolo lipseste cu desavarsire dragostea inter-umana. Oamenii au ajuns un fel de robotei care se gandesc doar la bunastarea lor, iar eu nu pot accepta in ruptul capului asta. Prefer sa stau la coada vacii si sa mor de foame dar in schimb sa pot sa comunic, sa rad si sa plang alaturi de fratii mei romani decat sa traiesc intr-o societate sterila. Am trait in confort mult timp si stiu cum e sa nu-ti lipseasca nimic, dar pe cuvantul meu, am inceput sa apreciez viata simpla unde banul are doar o mica valoare sau deloc.

| Holiday a răspuns (pentru ziptrack):

Aoleu, dupa ce ca esti indoctrinat religios mai esti fanul lui Ceausescu...nu degeaba se spune ca o problema nu vine niciodata singura...
Pe undeva incapacitatea asta de adaptare explica si faptul ca ai ajuns religios. Trebuia sa existe o chestie de genul asta...