| benny7 a întrebat:

Dar frumuseţea costă, adică banii cumpară frumuseţea altfel se deformează?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Pentru unele,omul din ziua de azi, este haotic, uni vor banii, alti iubirea, alti sa isi traiasca viata dar o fac prea in excses cu hero si batura, omul nu gandeste mai rational si prosteste

33 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Frumusete si bani ca sa fie intretinuta, norocul meu e ca sant man si n-am nevoie de make up ca sa arat bine, doar niste blugi care mi se ajusteaza bine si ele au de ales cand vad curu meu laughing

| RAY a răspuns (pentru mgtow):

E bine ca esti slab, daca esti gras te urasc blugi nu intra pe tine

| mgtow a răspuns (pentru RAY):

Hai sa te sun ca am nelimitat international da nr

| ziptrack a răspuns (pentru RAY):

Pai sunteti gras pentru ca nu va iubiti cu adevarat si nu va documentati. De grasime e banal sa scapati. Cautati in comentariile mele. Trebuie doar sa nu consumati carbohidrati simplii o perioada, lasand astfel microbiomul (flora intestinala din colon) sa revina la structura lui initiala, adica fara prea multe drojdii.

| RAY a răspuns (pentru ziptrack):

Omule eu vb cu tine altceva, repet poti iubi un om fara sa te simti atras fizic?

| ziptrack a răspuns (pentru RAY):

Nu domnule, aspectul fizic este important.

Eu incercam sa transmit alt mesaj, acela ca in ziua de azi oamenii aleg sa aiba grija mai mult de aspectul lor fizic decat sa-si cizeleze caracterul plus ca acei oameni care ajung sa-si caute jumatatea tinand cont doar de aspectul fizic, se pacalesc pe ei insisi. Mai bine stai langa cineva placut la aspect dar cu un caracter frumos decat sa stai langa cineva foarte atragator, dar fara caracter.

| benny7 explică (pentru ziptrack):

În ziua de azi aspectul fizic a scăzut este important aspectul banilor, CARE CREŞTE TOT MAI MULT!

| ziptrack a răspuns (pentru benny7):

Daca vor sa slujeasca Dracului, sa slujeasca, fiecare are liberul arbitru.

Scrie clar in Matei 6:24 ca omul nu poate sluji la 2 stapani, lui Dumnezeu si lui Mamona (adica bogatiei). Asta cred eu ca reprezinta si acel 666 din Apocalipsa 13 (Cititi si 1 Regi 10:14 ca acolo vorbeste de tributul de 666 talanti a regelui Solomon).

Am slujit si eu banului mult timp ca sa inteleg ca slujind banului pierzi tot ce e mai frumos in viata, iar in schimb castigi doar niste jucarii mai frumoase. Acum mi-e sila de mine si regret, dar asta e...traim si invatam.

| RAY a răspuns (pentru ziptrack):

Asta tine de educatia, societate, ce vezi la tv, conteaza si sa mai citesti o carte sa vezi un documentar, sa isi folosesti creierul, dar intr o tara unde 42% se zbate in saracie ce sa ceri? intelegi ideea,traim intr o tara saraca,multi se lupta sa prinda a doua zi, multi copii dorm infometati, dar nimeni nu striga pentru ei, multe fete sarace, infometate sunt manipulate de barbati, fetele alea raman gravide sau avorteaza dar e vina acelei fete, sunt multe fete sarace care fac sex pe banii ce sa faca altceva sau merg in Germania la produs

| benny7 explică (pentru RAY):

Corect.
Thanks man!*

| ziptrack a răspuns (pentru RAY):

Aveti perfecta dreptate dl. RAY. In Romania, datorita faptului ca suntem o tara de crestini - majoritatea caldicei din nefericire - zionistii au decis sa se mearga pe distrugerea economica, distrugerea valorilor familiale si a celor morale prin indoctrinare...de unde si intreaga propaganda de la tv (promovarea imoralitatii si violentei pe toate canalele media). Prin expunerea constanta a maselor la violenta si imoralitate, sensibilitatea dispare si implicit valorile morale, ceea ce duce la naruirea acelei societati.

O tara care-si ucide conducatorul este blestemata, scrie clar in Scripturi, iar noi suntem complici evreilor zionisti precum Iliescu, Petre Roman si gasca care au executat lovitura de stat din '89 ordonata de Zionisti si oculta mondiala.

Nenorocitii astia l-au ucis cu sange rece pe singurul patriot roman adevarat. Nu incerc sa-l ridic in slavi pe Ceausescu pentru ca si in perioada lui s-a facut mult rau poporului, dar totusi in perioada aceea tara o ducea bine, datoria la FMI-ul zionistilor era platita integral plus ca aveam bani economisiti, aveam industrie, educatie, sanatate chiar daca oamenii erau persecutati. Comunismul nu a fost decat un experiment social pus la cap tot de evreii zionisti...Ana Pauker parca primise aceasta misiune daca nu ma insel.

Eu nu dau vina pe oameni pentru ca inteleg cat este de dificil sa lupti impotriva unor anti-hristi care au la dispozitie toate mijloacele, dar stiu ca si noi avem o parte din vina pentru ca tara a ajuns in halul asta.

Eu am prieteni in US si am fost in Europa de Vest si intr-adevar, ei traiesc mai bine dar acolo lipseste cu desavarsire dragostea inter-umana. Oamenii au ajuns un fel de robotei care se gandesc doar la bunastarea lor, iar eu nu pot accepta in ruptul capului asta. Prefer sa stau la coada vacii si sa mor de foame dar in schimb sa pot sa comunic, sa rad si sa plang alaturi de fratii mei romani decat sa traiesc intr-o societate sterila. Am trait in confort mult timp si stiu cum e sa nu-ti lipseasca nimic, dar pe cuvantul meu, am inceput sa apreciez viata simpla unde banul are doar o mica valoare sau deloc.

| Holiday a răspuns (pentru ziptrack):

Aoleu, dupa ce ca esti indoctrinat religios mai esti fanul lui Ceausescu...nu degeaba se spune ca o problema nu vine niciodata singura...
Pe undeva incapacitatea asta de adaptare explica si faptul ca ai ajuns religios. Trebuia sa existe o chestie de genul asta...

| RAY a răspuns (pentru benny7):

Pentru unele,omul din ziua de azi, este haotic, uni vor banii, alti iubirea, alti sa isi traiasca viata dar o fac prea in excses cu hero si batura, omul nu gandeste mai rational si prosteste

| RAY a răspuns:

Frumusetea este cea mai buna carte de vizita,deci logic ca femeile mai ales baga banii in ele, asa concureaza ele printre ee prin
barfe, cearta, ura, zvonuri si prin aspect fizic

| benny7 explică (pentru RAY):

Mulţumesc!*
greu cu femeile, mai rău fără ele...

| RAY a răspuns (pentru benny7):

Greu e cu genetica, ca daca ai o genetica buna nu ai probleme in a atrage sexl opus

| benny7 explică (pentru RAY):

Corect dar şi stilul de viață poate influența genetica...

| RAY a răspuns (pentru benny7):

Adn ul nu poate fi influentat in timpul vieti

| benny7 explică (pentru RAY):

Da dar ADN-ul este materialul genetic căruia îi datorăm caracteristicile noastre, determină caracteristicile fizice dar are o mare influenţa si asupra modului in care se va modela personalitatea noastră există numeroase boli... deci ai bani eşti frumos chiar si cel mai urât dacă eşti. adică când ai banii ai şi putere...

| PumpkinDoll a răspuns (pentru RAY):

Ca daca te *** genetica si in loc de jawline iti mai da un vartej in cap, te *** in ea de viata.

| RAY a răspuns (pentru PumpkinDoll):

E asta e ce sa faci,de vina e si monogamia,fetele erau obligate sa faca sex cu barbati beta si uite asa,in mod normal ele la ovulatie prefera barbati inalti, frumosi, dominati, nu vezi ca negri sunt populari peste tot, oare de ce? ca au fost supusi selectiei sexuale mereu

| ziptrack a răspuns (pentru RAY):

Daca dv. considerati ca femeia ideala este femeia perfecta dpdv al aspectului fizic, sau cea care se lasa impresionata de "jucariile" noastre scumpe gen motoare/masini/etc etc va inselati amarnic.

Lasati "baietii" sa se bucure de "trofeele" lor, noi "barbatii adevarati" stim cum sa ne gasim sufletele pereche. Noi le cautam prin biblioteci, prin sali de teatru, pe munte, prin biserici etc. etc. si le preferam pe alea neindoctrinate de sistemul anti-hristic.

Ca detinator de "jucarii scumpe", mi-e sila cand vad toate domnisoricile care arunca priviri seducatoare doar ca sa le iau in jucaria mea la primbare. Daca astfel de domnisorici ar cauta si Adevarul ce sta scris in Biblie negru pe alb, ar avea o sansa sa aiba parte de dragoste adevarata, poate chiar sa ajunga sa-si mantuiasca sufletul, dar e mai simplu sa te lasi condusa de altii care nu vor decat sa te distruga. Mancare pentru minte...

| RAY a răspuns (pentru ziptrack):

Omule lasa tu biblia,cand vezi un om,te uiti la el, vezi aspectul lui fizic, si asta te determina sa crezi multe despre el, suflete pereche? parca trebuie sa placi un om ca sa il iubesti, cum poti iubi un om daca ti scarba de fizicul lui?

| anonimg a răspuns:

Oamenii aleg mai mult frumusețea decât sănătatea.

| benny7 explică (pentru anonimg):

Mulţumesc! O parte din ei, alţi aleg banii.

| ziptrack a răspuns:

Frumusetea se deformeaza in momentul in care individul incepe sa acorde prea mult timp pentru a-si mentine sau "imbunatati" aspectul exterior, acest lucru intamplandu-se din pricina indoctrinarii constante din media. Practic, asistam la o indoctrinare a maselor, cum ca in viata conteaza foarte mult aspectul exterior si mai putin sau deloc cel interior, iar oamenii ajung sa fie foarte insensibili si reci.

Oamenii simplii tind sa nu acorde prea multa atentie frumusetii lor exterioare si nu incearca sa intervina cu tot felul de produse chimice iar in acest fel, ei isi mentin frumusetea o perioada mult mai mare decat cei care fac din frumusetea lor o obsesie.

Mai mult, persoanele care fac o obsesie din pricina frumusetii lor ajung sa-si neglijeze frumusetea interioara care, dupa parerea mea, conteaza cel mai mult, iar in cele din urma ajung sa aiba parteneri care ii trateaza ca pe niste trofee, plus ca la un moment dat, toate acele chimicale ajung sa-si puna amprenta intr-un mod deloc placut asupra aspectului exterior.

Asadar, multumeste-i lui Dumnezeu pentru trasaturile tale frumoase, dar cauta nu sa faci din asta o obsesie, ci din contra, cauta sa iti dezvolti frumusetea interna prin fapte bune si mantuirea sufletului. Daca faci asta, iti vei pastra frumusetea exterioara pentru foarte mult timp, plus ca ai castigat increderea Celui Prea Inalt si respectul oamenilor din jurul tau.

| RAY a răspuns (pentru ziptrack):

Dar tu crezi ceea ce scrii?

| benny7 explică (pentru ziptrack):

Mulţumesc!

| benny7 explică (pentru RAY):

Căutarea perfectiunii fizice pentru frumusete este o obsesie care are nevoie de intervenţii chiurgicale...

| RAY a răspuns (pentru benny7):

Nici o obsesie nu e sanatoasa, sunt impotriva unor idei radicale

| benny7 explică (pentru RAY):

Da aşa este...