| AvalohAlyn a întrebat:

De ce au disparut dinozaurii? Din cauza unui asteroid?
Ce sansa are omenirea sa pateasca la fel? La cati asteroizi trec pe langa Terra(chiar des arata la televizor ca a mai trecut unul,daca nu ma insel chiar ieri am vazut ca la stiri ca Nasa a anuntat ca a trecut unul foarte foarte aproape de Pamant dar a fost bine pentru noi) ce sansa avem sa ne loveasca un asteroid sau sa patim ca dinozaurii? Adica omenirea sa dispara? Ei au avut suprematie odata, ma refer la dinozauri si au disparut total toti si erau multi iar unii destul de mari ...Cat de aproape suntem de o extinctie la fel ca a dinozaurilor din cauza unui asteroid sau a oricarui dezastru?
Si pana la urma care e cauza exacta pentru care au disparut dinozaurii? Se stie ca au existat inaintea oamenilor si acum nu mai exista urme ale existentei lor decat fosile rare ingropate si ascunse prin pamanturile de pe planeta.
Oamenii nu e posibil sa dispara asa cum au disparut si ei?
Ce sansa exista?

1 răspuns:
| Celcestietot a răspuns:

Oamenii vor disparea din cauza WW3, iar dinozaurii au disparul din cauza potopului.