| Gabi87 a întrebat:

De ce credeti in Dumnezeu? Egiptenii traiau frumos si bine acum... Shpe-mii de ani, romanii la fel, grecii? credeau in zeus, afrodita, poseidon pana mea...In ziua de azi ce rost are sa crezi in Dumnezeu cand miliarde de chinezi cred in Budha si nu au nicio treaba cu Dz? sau Alah din luma a 3-a sau alte zeitati? Ce rost are sa crezi in Dumnezeu cand sunt atatea natii care cred in altceva si nu patesc nimic?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Singura logica a intrebarii tale e cea data de sintagma"pana mea"; restul e un amalgam de cuvinte fara logica; n-ai sa patesti nici tu nimic; Dumnezeu e mare si bun iar gradina lui n-are margini! Numai bine.

30 răspunsuri:
| Radu_4112 a răspuns:

Ala e DUmnezeul lor happy