NOname
| NOname a întrebat:

De ce omorâm oamenii, care au omorât oameni, pentru a demonstra oamenilor, că nu trebuie să omorâm pe nimeni?

72 răspunsuri:
| EVOLUTION_5448 a răspuns:

Deoarece omul acela traia doar pentru a lua viata oamenilor. Daca nu era omorat, atunci farte posibil sa omoare el mult mai multi.
Ceva in genul: take a life to save other lives.

| thedistroyer a răspuns:

Omoram pentru ca omul se crede Dumnezeu, numai Dumnezeu da viata si o ia deci daca un om ia viata altuia se da drept Dumnezeu deci in ziua de astazi oamenii pacatuiesc fara sa isi dea seama. Daca un om omoara pe altul trebuie sa fie pedepsit dar nu omorat deoarece de pedeapsa lui se va ocupa Tatal oricum.

| Sofiaღ a răspuns:

Bună.
Mda. întrebarea asta chiar m-a pus pe gânduri. thinking
Pa, pa.

| happykill a răspuns:

Hmm, dulcea razbunare?

| BbqOmgWtf a răspuns:

Hey,Heey!

Chiar forate buna intrebare. Parerea mea este ca {noi} credem ca oamenii care omoare, sunt niste criminali. {Noi} ca sa le punem capat criminalilor, le-o scurtam! Asa {aparem} ca niste eroi, dar nimieni nu se gandeste ca si {noi} la radul nostru am ajuns criminali! NOI o facem *crezand* ca o este in NUMELE BINELUI, dar de fapt in-nauntrul nostru o facem din *MANDRIE SI PRIN A NE LAUDA*. Adanc in noi o facem pentru a fi rasplatiti! Toata LUMEA se rezuma la asta. FAPTA SI RASPLATA. Si ori cum ar fi sau nu ar fi FAPTA, ceva RASPLATA (trebuie) sa fie!

Sper ca te-am ajutat! big grin

| meLyssa_9110 a răspuns:

Se spune ca cine a facut odata un lucru e posibil sa nu-l faca si a doua oara,dar cine a facut un lucru de doua ori sigur il va face si a treia oara. sunt de parere ca subiectul deschis de tine are multe capitole,tocmai de aceea sunt situatii in care o persoana a ucis pe cineva si nu a primit sentinta cu moartea,din diferite motive; deci cazurile difera,de la unul la altul si sunt de parere ca oamenii care sunt omorati deoarece au omorat la randul lor, nu au facut-o doar odata, sau sunt persoane care ucid din placere sau pur si simplu sunt psihopati.deci in concluzie Este un subiect cu N subiecte!

| ovishadow a răspuns:

Eu cred ca omoram oameni care au mai omorat alti oameni ca sa ii rasbunam pe ce i ucisi, provocand mai multa durere.Asta este ceea ce provoaca ura si suferinta

| Evelynne2002 a răspuns:

De acord cu lola ca sunt rai si omoara oameni

| kiufuliki a răspuns:

Ca sa le aratam ca nu trebuie sa faci asta!? (Si asa inv si uh)

| alexandrul_3444 a răspuns:

Ii omoram pe cei care au omorat oameni pentru ca le suntem asemeni lor, rai din propria vointa si asta garanteaza razbunarea.

| Roxana_1792 a răspuns:

Intr-un fel da. Credem ca raul facut de unele persoane, trebuie sa il rasplatim la fel. Sa sufere cum sufeream noi, dar nu este bine. Exista cineva care ne ajuta, si acela este DUMNEZEU, el ne da puterea sa trcem peste toate.

| Alana_8566 a răspuns:

Sunt din Basarabia 4 luni in urma au fost gasiti impuscati 2 adolescenti... si esti de parerea ca asa dobitoace trebuie lasate sa traiasca...ei nu sau acomodat in societate si nici nu vor dar nimeni nu-i vinovat ca sunt ticniti persoanele astea au doar o cale si nu mie jale de ei atunci cind vezi parintii plingind iti trece toata afectiunea fata de ei