| Ecea a întrebat:

De ce sunt femeile proaste? sau "naive" cum spun ele.

67 răspunsuri:
| AleD a răspuns:

Daca crezi ca toate is asa sa stii ca gresesti(si nu pentru ca is fatabig grin):-pe.si unii baiieti is asawinking

| PerfectlyImperfect a răspuns:

Dacă tu crezi asta, îţi zic eu că sunt molipsite de bărbaţi laughing... Vorba aia:Într-o relaţie, fetele iubesc prea mult iar băieţii prea multe.

| francesca89 a răspuns:

Fiindca ne folosim mai mult emisfera dreapta a creierului, care tine de emotii; iar voi partea stanga, cea care tine de logica.

Apache
| Apache a răspuns:

Frate ...eu sunt baiat
dar zau ca ma enerveaza cand generalizati in cazul asta...
Cea mai desteapta persoana pe care o cunosc e o fata

| Pure.Sunshine a răspuns:

Stai linistit. Niciuna nu te intrece pe tine. Si nici pe cei care gandesc asemenea tie, un misogin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt baiat si am sa iti spun un lucru, cum iti permiti sa insulti femeile ce te crezi superior femeilor, in general un barbat este mai destept dar nu toate femeile sunt asa doar unele si in lume mai ales in Romania sunt multi limitati mental majoritatea barbati.

| francesca89 a răspuns:

Sa fii un pic naiva nu inseamna ca esti proasta.

| Азбука a răspuns:

Pentru a echilibra balanţa. şi în "lumea bărbaţilor" există specimene caracterizate în termeni la fel de duri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai baby, sincer imi pare rau pentru tine. Cred ca te simti teribil fiind inconjurat doar de proaste si te oftici al dracu' pentru ca nu ai intalnit si tu o femeie desteapta. O sa-ti spun intr-un mod foarte feminin ca iti grohai viata degeaba si tu sa accepti intr-un mod foarte masculin ca am dreptate. Generalizezi aiurea. Si sa nu uiti ca mata e femeie... poate de acolo vine prostia ta, poate. Stim amandoi ca se gasesc prosti de orice sex.

| Paulla a răspuns:

Urăsc oamenii care generalizează, nu dovedesc decât că sunt nişte încuiaţi.
Stai, nu tu era ăla care discrimina evrei şi ţiganii? Văd ca acum discrimenzi şi femeile. O fi la modă să generalizezi şi să discrimezi, poate ar trebui să încep şi eu să fac discrimnări... Dar pe cine să discriminez? Hm...Ah, ce zici de persoanele cu ochii verzi? Sigur am un motiv destul de bun să o fac, doar tu ştii de ce nu suporţi femeile, romii, evreii şi cine ştie ce altceva.

| elasexygagica a răspuns:

Eu nu sunt naiva rautaciosulephbbbbt nu ma supara ca te musc de carnat love strucklove struck

| xDivineAngel a răspuns:

Femeile sunt proaste (naive) ca sa se poata indragosti de voi barbati!

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Pai trebuie' sa ne mai si prefacem, ca sa nu va simtiti voi "castrati"...

| CoquineNoire a răspuns:

In ce sens proaste sau naive?
ce-mi place mie de voi astia care generalizati... daca ai intalnit pana acum numai pitipoance, mai frecventeaza si alte locuri, nu numai cluburi, centura sau mai stiu eu ce.
si la avatar nu ai o femeie? dar vad ca are scula...ma rog.
o femeie poate fi numita proasta atunci cand nu stie sa aiba respect de sine, si nu numai...parerea mea.
si aici excludem studiile, etc.
si naivitatea lor rezulta si din comportamentul barbatilor fata de femei.
nu am vrut sa raspund la intrebarea asta...si poate nu te-am lamurit, niciodata nu stii ce e in mintea unui barbat/unei femei pana la urma.

| FucktheSystem a răspuns:

Stai să ghicesc, consideri asta pentru că probabil nici una nu se uită la tine? Nu de alta dar poți să-ți modific afirmația că elasexygagica e doar a tawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hah, aici te inseli amarniclaughing femeile sunt mai calculate, desi, stintific vorbind, barbatii sunt mai logici. De aceia, cei mai mari criminali in serie sunt femei, eu una cred ca.desteptaciunea e impartita egal sexelor.

| Nolkyz a răspuns:

Nu generaliza

| totmike a răspuns:

Omule nu mai generaliza atat! ai cunoscut si tu una mai proasta sau teo inselat prietena si acum gata? hop toate femeile is proaste.da-mi un motiv pentru care femeile ar fi mai proaste ca barbatii.tu iti dai seama cati oameni is pe pamant? pe ce criterii faci tu declaratii din astea? abia poti sa faci un sondaj cu aproximatie legat de ce ai zis tu intr-un oras, apoi pe tot globul pamantesc?

| OmletteDuFromage a răspuns:

Femeile or fi ele proaste, dar barbatii sunt si mai prosti. zi'mi un barbat care sa nu se fi uitat vreodata la buci, cur, tate si cracii femeilor. dar o femeie care sa nu se fi uitat la patratele, oua, Gogu...barbatii inca sunt oamenii cavernelor. femeile au mai evoluat.

| aney a răspuns:

Cred ca e prost unul ce pune astfel de intrebari si generalizeaza.
Pe langa prost, mai e si misogin.
Pacat ca poti crede ca femeile sunt proaste doar pentru ca te ignora. Daca te-au lasat au avut desigur un motiv.Motivul e evident. Prost si urat pe deasupra.

| EmaS a răspuns:

Sunt si femei proaste si femei destepte, la fel ca si barbatii.

| Ecea explică (pentru Apache):

Intre inteligenta si desteptaciune este o mare diferenta prietene.
Si daca spui ca o fata este asa cum este,inseamna ca cercurile tale vicioase sunt lipsite de inteligenta.
Cand spui destept, te referi la cultura generala, sau ca il duce capul.Inteligenta este cu totul altceva.

| cantemir13 a răspuns:

Femeile nu sunt proaste.noi nu suntem destepti pentru ele

| Ecea explică (pentru CoquineNoire):

laughing))))))
M-ai gasit pe mine cu cluburile,centuri si etc rolling on the floor Superb!
In fine, ideea care este draga mea, cand o multimea majoritara au o mentalitate o generalizezi.
De exemplu : intr-un grup de 10 fete, Maria, Ioana,Alina,Gabriela,Mirela,Dana,Ionela,Cristina,Carmen si Felicia; Maria este ok iar restul sunt nu foarte inteligente, spunem ca acele fete din grupul respectiv sunt cum sunt, nu putem exclude acum o persoana pentru restul 9.
Sunt de acord, tot timpul exista si excepti sau cel putin in majoritatea cazurilor, dar pentru ca 90% din oameni sunt intr-un fel anume, de exemplu 90 % din manelisti sunt inculti nu stiu sa lege 2 cuvinte(am fost indulgent cu 90%) nu putem spune ca manelistii sunt niste oameni culti, logic.Pentru 10 % care stiu sa vorbeasca nu trebuie specificati,de asta se generalizeaza.Te rog, nu vreau sa te simti tu sau altele insultata de intrebarea mea, este o intrebare simpla la care din cate am observat unele femei nu s-au simtit si au dat un raspuns concret si plauzibil.

| Ecea explică (pentru anonim_4396):

Wow,mi-au raspuns junioarele revoltate.
Sunt inconjurat de tot felul de oameni,mai prosti mai destepti,fiecare cu ce poate.
Dar am remarcat faptul ca femeile cedeaza mult mai usor psihic,sunt isterice,isi vad propriul interes, sunt false, plang din orice si cultura multora este aproape invizibila.De exemplu sunt mult mai putine femei care asculta rock sau muzica clasica decat barbati,deoarece ele nu pot intelege lucrurile complexe,ele prefera lucrurile simple,gen house.Ele nu apreciaza un tablou sau orice altceva ce a fost creat de om si are o valoare,ele apreciaza hainele,telefoanele mobile sau mai stiu eu ce.
Plus de asta,vocabularul unei femei este foarte sarac,nu folosesc decat cuvinte de baza.

Nu zic ca toti barbatii sunt mai destepti,inteligenti etc,dar facand o medie, ne cam bateti, fara nici un fel de suparare.

| Ecea explică:

Scuze ca nu am raspuns la ceilalti, dar nu am considerat ca este necesar sa imi bat capul cu toti, mai ales ca unii au avut raspunsuri geniale.
O sa o fac foarte scurt.

@AleD de acord cu tine!

@francesca89 genial primul raspuns, chiar nu stiam, dar asta chiar cred ca explica multe.

@Pure.Sunshine sunt linistit, multumesc pentru raspuns.

@simi14new imi permit sa spun ce vreau cat timp am argumente solide impotriva unui om sau a unei multimi majoritare.Momentan esti junior,mai asteapta si o sa te convingi.

@Азбука de acord cu tine!

@Woodenpints Genial raspuns si foarte amuzant, ca de obicei.

@elasexygagica am dubii in privinta ta, nu iti pot raspunde.

@xDivineAngel Probabil.Esta si asta o varianta.

@Nyx ok, observ ca nu ai prea multe de spus.

@FucktheSystem amuzant, din pacate irelevant.Multumesc pentru raspuns.

@FetitaSoare desigur, sunt foarte calculate, in special atunci cand le dai o veste proasta si incep sa urle si sa se crizeze.FOARTE CALCULATE...penibil.

@totmike de fapt am cunoscut mult mai multe,dar nu mai conteaza asta,am explicat mai sus cu generalizarea.

@PoneiulTroian Haha,ok,dragut raspuns. Multumesc.

@OmletteDuFromage desigur,toti ne uitam,suntem la fel de prosti, dar nu despre asta era vorba... ma rog, unde dai si unde crapa.Era vorba despre inteligenta,desteptaciune,etc nu despre cum se uita barbatii la femeile care poarta fuste.

@aney ok,duci lipsa de materie cenusie, dar ai oferit un raspuns pentru varsta ta, cred ca trebuia sa specific ca trebuie sa raspunda cei cu 18+.
In primul rand esti pe langa subiect,nu ti-am cerut informatii despre mine,ci despre tine si cele ca tine.
Nu am intrebat de ce sunt prost eu,ci de ce esti proasta tu.
Oricum,multumesc pentru raspuns, acum pot sa vada si persoanele care nu ma credeau mai sus despre ce vorbesc eu.
Si ca sa se convinga, se pot uita la ce fel de intrebari pui tu pe aici.

O seara placuta va doresc!

| Ecea explică (pentru anonim_4396):

Sa iti atrag putin atentia.
"Mata",se scrie "Ma-ta".
Cat despre mama,am aceiasi parere ca si despre restul,nu o pot exclude.Din pacate iti spun ca seman cu Tata din punct de vedere fizic,psihic si de asemenea la caracter.
Cat despre prostia mea,hai sa vedem, daca tot ma acuzi de prostie, vedem diferenta intre noi doi.
Se observa in primul rand vocabularul.In cazul tau, lasa de dorit.Neavand un argument puternic in favoarea ta,ai apelat la injurii.
Apoi vedem si educatia.
Sa continui?
Hai sa vedem si din punct de vedere intelectual daca doresti.
Am mai multe scoli decat ai tu cuvinte in primul rand.
Si am mai multe studii decat ai tu circumvolutiuni.
Sa iti enumar cateva din realizarile mele pana acum?
Cred ca iti pot scrie un roman intreg, nu are rost sa imi bat capul cu tine, oricum probabil o sa revi cu injurii la adresa mea pentru ca atat te duce capul.Mai grav este ca dupa o sa vi sa imi spui din nou ca te incadrezi la femeile inteligente, iar prin raspunsul tau ai dat dovada de foarte multa inteligenta, intelegere si intelepciune.

| NIMENII a răspuns:

Ia gindeste tu oleaca, ce te-ai face tu fara femeie?

| Pure.Sunshine a răspuns:

@Ecea, imi este mila de tine. Mila pentru ca traiesti cel mai probabil intr-un colt de societate din lumea a III-a. Imi pare rau ca femeile din jurul tau te-au dezamagit atat de tare incat sa ajungi sa iti doresti sa creezi o dezbatere pe internet, insa am o veste pentru tine. Majoritatea prietenelor mele sunt olimpice, au o cultura generala vasta(cu siguranta mai vasta decat a ta in 100 de ani) si asculta cu enorma placere rock si muzica clasica. Ba chiar mai mult, cand viziteaza un oras nou au grija sa viziteze si cel putin un muzeu de acolo.

Prin urmare exista doua explicatii: fie ai avut un ghinion crunt atunci cand te-ai nascut sau pur si simplu narcisismul tau nu iti permite sa deschizi ochii, cel mai probabil pentru ca nu vrei sa vezi ceea ce nu vei putea vreodata avea (asemanator zicalei din popor: "Vulpea cand nu ajunge la struguri zice ca sunt acri")

| DianaScorpio a răspuns:

De ce generalizezi? Nu sunt toate asa.