| Ecea a întrebat:

De ce sunt femeile proaste? sau "naive" cum spun ele.

67 răspunsuri:
| ToMiZza a răspuns:

Sau poate ai o sotie mult mai desteapta decat tine si te revansezi si tu atat timp cat nu afla si acolo unde nu te stie nimeni? hmmmm...:\

| ToMiZza a răspuns:

Ai vreun sondaj sa dovedesti asta?
"Ca sa nu te simti singur " era o metafora si trebuie luata ca atare...
Da, poate sunt eu o copila, dar nu mi-am subestimat niciodata semenii ca erau mai diferiti de restul lumii (incluzand aici si cazul prostiei), nici macar in sinea mea...
Si poate nu "put" eu a inteligenta, am mult mai multa ratiune decat tine straight face
Dar spune-mi tu : de ce barbatii sun prosti? si plini de sine? straight face

| Ecea explică (pentru ToMiZza):

Barbatii nu sunt prosti,dar sunt mitocani, asta iti pot garanta eu.
Exista multe lucruri care ne difera pe noi barbatii de femei.
Femeile cand sunt atacate verbal cedeaza psihic, nu sunt capabile sa se aprere si incep sa planga.Cu siguranta asta nu este o dovada de inteligenta.
Si multe altele, nu numai asta, de exemplu eu am prietene de 23-25 ani chiar si mai mari, si ma uit foarte uimit la modul lor de a gandi si de a privii lucrurile.
Mi se pare total absurd ca la varsta lor inca se comporta ca la 14 ani.
Cand am folosit cuvantul proaste,nu m-am referit la cultura lor generala,am multe prietene sclipesc din acest punct de vedere,ma referam la caracterul lor slab,felul lor de a fii.
Oricum,o sa mai cresti,o sa mai cunosti lume,o sa iti mai schimbi parerea.
Aviz celor care au luat apararea tuturor,cred ca este bine sa te aperi pe tine insati si sa nu sustii pe cineva care nu cunosti.
Nu trebuie sa iti bati capul cu un incuiat ca mine,nu asta era ideea mea, tu te-ai oferit sa oferi un raspuns nu te-am obligat eu.
Eu chiar imi traiesc viata din plin, si uite-ma ca nu ma simt atacat ca tine si ca restul care s-au simtit ofensate la niste cuvinte.
Asa ca nu stiu care este ala incuiat...
Sa cresti mare! Multumesc pentru timpul acordat.

| ToMiZza a răspuns:

Dar de ce-mi bat eu capu cu un incuiat ca tine nu stiu!?
Sa-ti traiesti viata fericit si inconjurat de oameni destepti! happy

| OmletteDuFromage a răspuns:

Femeile or fi ele proaste, dar barbatii sunt si mai prosti. zi'mi un barbat care sa nu se fi uitat vreodata la buci, cur, tate si cracii femeilor. dar o femeie care sa nu se fi uitat la patratele, oua, Gogu...barbatii inca sunt oamenii cavernelor. femeile au mai evoluat.

| BeatriceBiaa a răspuns:

In primul rand nu prea am vazut femei care sa se laude ca sunt proaste sau "naive " da sunt femei proaste, ce barbati nu sunt?laughing In secolul in care traim femeia s-a mai modernizat.Nu neg ca sunt multe fete prostute, usor influentabile, uneori dobitoace etc. dar nu poti sa le pui pe toate in aceeasi oala pentru ca sunt femei si femei, de ex cum se intampla cu tara noastra, daca in strainatate au fost probleme cu tiganii se spune ca "Romanii sunt tigani si hoti" laughing

| cantemir13 a răspuns:

Femeile nu sunt proaste.noi nu suntem destepti pentru ele

| PerfectlyImperfect a răspuns:

Dacă tu crezi asta, îţi zic eu că sunt molipsite de bărbaţi laughing... Vorba aia:Într-o relaţie, fetele iubesc prea mult iar băieţii prea multe.

| NIMENII a răspuns:

Ia gindeste tu oleaca, ce te-ai face tu fara femeie?

| aney a răspuns:

Cred ca e prost unul ce pune astfel de intrebari si generalizeaza.
Pe langa prost, mai e si misogin.
Pacat ca poti crede ca femeile sunt proaste doar pentru ca te ignora. Daca te-au lasat au avut desigur un motiv.Motivul e evident. Prost si urat pe deasupra.

| Crucified a răspuns:

Pentru ca asa a a vrut Dumnezeu :-&

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt baiat si am sa iti spun un lucru, cum iti permiti sa insulti femeile ce te crezi superior femeilor, in general un barbat este mai destept dar nu toate femeile sunt asa doar unele si in lume mai ales in Romania sunt multi limitati mental majoritatea barbati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai baby, sincer imi pare rau pentru tine. Cred ca te simti teribil fiind inconjurat doar de proaste si te oftici al dracu' pentru ca nu ai intalnit si tu o femeie desteapta. O sa-ti spun intr-un mod foarte feminin ca iti grohai viata degeaba si tu sa accepti intr-un mod foarte masculin ca am dreptate. Generalizezi aiurea. Si sa nu uiti ca mata e femeie... poate de acolo vine prostia ta, poate. Stim amandoi ca se gasesc prosti de orice sex.

| Ecea explică (pentru anonim_4396):

Wow,mi-au raspuns junioarele revoltate.
Sunt inconjurat de tot felul de oameni,mai prosti mai destepti,fiecare cu ce poate.
Dar am remarcat faptul ca femeile cedeaza mult mai usor psihic,sunt isterice,isi vad propriul interes, sunt false, plang din orice si cultura multora este aproape invizibila.De exemplu sunt mult mai putine femei care asculta rock sau muzica clasica decat barbati,deoarece ele nu pot intelege lucrurile complexe,ele prefera lucrurile simple,gen house.Ele nu apreciaza un tablou sau orice altceva ce a fost creat de om si are o valoare,ele apreciaza hainele,telefoanele mobile sau mai stiu eu ce.
Plus de asta,vocabularul unei femei este foarte sarac,nu folosesc decat cuvinte de baza.

Nu zic ca toti barbatii sunt mai destepti,inteligenti etc,dar facand o medie, ne cam bateti, fara nici un fel de suparare.

| Ecea explică (pentru anonim_4396):

Sa iti atrag putin atentia.
"Mata",se scrie "Ma-ta".
Cat despre mama,am aceiasi parere ca si despre restul,nu o pot exclude.Din pacate iti spun ca seman cu Tata din punct de vedere fizic,psihic si de asemenea la caracter.
Cat despre prostia mea,hai sa vedem, daca tot ma acuzi de prostie, vedem diferenta intre noi doi.
Se observa in primul rand vocabularul.In cazul tau, lasa de dorit.Neavand un argument puternic in favoarea ta,ai apelat la injurii.
Apoi vedem si educatia.
Sa continui?
Hai sa vedem si din punct de vedere intelectual daca doresti.
Am mai multe scoli decat ai tu cuvinte in primul rand.
Si am mai multe studii decat ai tu circumvolutiuni.
Sa iti enumar cateva din realizarile mele pana acum?
Cred ca iti pot scrie un roman intreg, nu are rost sa imi bat capul cu tine, oricum probabil o sa revi cu injurii la adresa mea pentru ca atat te duce capul.Mai grav este ca dupa o sa vi sa imi spui din nou ca te incadrezi la femeile inteligente, iar prin raspunsul tau ai dat dovada de foarte multa inteligenta, intelegere si intelepciune.

| EmaS a răspuns (pentru Ecea):

Ecea,daca asa gandesti tu despre femei, cred ca o sa ramai fecior batran!

| Ecea explică (pentru EmaS):

Da Ema,asta era si ideea,oricum,din partea mea tu poti sa te simti exclusa din categoria aia de femei,esti mai in varsta si mult mai trecuta prin viata decat exemplarele de pe aici.
Din pacate te anunt ca am cunoscut femei de aceiasi varsta ca tine care nu au prea multe de spus,pur si simplu imature.
Intrebarea era valabila pentru copilele astea de aici,nu te pot baga in aciasi oala, dar oricum iti multumesc pentru raspunsuri, sper am fost destul de clar si intelegi unde bat.
O zi frumoasa iti doresc!

| EmaS a răspuns (pentru Ecea):

Multumesc.Eu cred ca ce-i al tau,e pus deoparte.O fi si pentru tine undeva o fata desteapta, frumoasa si cuminte, care te asteapta.Cred ca nu prea ai timp ca sa o cauti.Eu iti urez succes!

| Ecea explică (pentru EmaS):

Nu am nici timp,dar sincer nici rabdare,mai ales ca mi-am pierdut multi ani din viata cu fetele astea si nu am avut de invatat nimic de la ele.
O fii,nu spus ca nu,tocmai de asta am spus ca exista si exceptii, nu toti suntem la fel, dar uite ce reactii au ele pe aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hah, aici te inseli amarniclaughing femeile sunt mai calculate, desi, stintific vorbind, barbatii sunt mai logici. De aceia, cei mai mari criminali in serie sunt femei, eu una cred ca.desteptaciunea e impartita egal sexelor.

| Favorite a răspuns:

Haide Ecea...nu toate sunt "proaste" si naive..asta este parerea ta, sunt si destepte si mai putin inteligente ca sa zic asa...thinking

| sematorka a răspuns:

Dard de ce sunt baietii prosti?

| gusti89 a răspuns:

3 idei am... vorba lui napoleon care scuza-ma NAPOLEN : toate femeile din lume sunt CURVE in afara de maicamia si sora mea, dar sa nu uitam ca si ele sunt femeiwinking, chiar si in biblie cunoastem cu totii ca femeia este pacatul de asta si sangereaza(niciodata sa nu ai incredere in ceva care sangereaza timp de 5 zile si nu moare ) si 3 femeile sun facute pentru a duce specia mai departe, incubatoare cu strat de carne. deci nu le mai acordati atatea merite si etc.Sunt FEMEI si atat, intr-adevar mai sunt si exceptiile care INATARESC aceste reguli, dar sunt rare, pe cale de disparitie... adica oameni buni acu se *** de la 10 ani. tui emisfera lor dreapta plina de emotie. le plac barbatii rai, sa le jigniti dale si o palma frate, o sa te iubeasca mai tare, cei buni sunt luati de prosti, mi-e mila de tovarasii mei care sufera non stop. facetiva viata baietii mei si sa nu aveti incredere in NICI UNA.
IAR VOI BARBATII care aveti incredere in ele ascultati SPIKE sub papuc sa va reveniti ratatilor.