| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca toate femeile sunt atrase instinctiv de barbati rai? Atat in viata reala cat si in viata sexuala?
Practic studiile spun ca femeile prefera mai degraba un barbat dur fiindca nu se ataseaza si este un om care nu isi face familie.
Daca este in mare adevarat, am pierdut mult deoarece eu sunt un tip manierat, respectuos si mai timid.
Mie mi se pare eronate, da eram curios si parerea altora.

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Ce inseamna barbati rai? Si de ce multi aveti impresia ca baietii/barbatii se impart in buni/rai, adica doar in 2 categorii si nu priviti dincolo de astea ca au anumite calitati/defecte care ii pot face atractivi pentru unele? Sunt N tipuri de masculi, niciodata nu vom fi la extreme. Daca esti manierat, respectuos dar ai si alte calitati si stii sa te faci placut nu inseamna ca esti nici rau, nici bun, inseamna ca ai PERSONALITATE. Ca or fi si femei care vor sa fie dominate in anumite circumstante, e ok, dar una sanatoasa la cap nu cred ca isi doreste sa fie abuzata fizic/emotional sau sub alta forma, sa se simta presul cuiva. Un barbat dur care are personalitate nu poate fi catalogat ca fiind ''rau'', pur si simplu devine atractiv prin felul lui de a fi. Fiecare din noi avem ceva al nostru cu care ne diferentiam de ceilalti, anumite calitati, o anumita personalitate, ideal ar fi sa fii un tip sociabil care stie sa se distreze, sa stie sa fie si serios, sa aiba si pasiuni si eventual disciplinat in viata lui personala (asta include si ingrijirea lui), n-ai cum sa fii la extreme ca nu ne incadram doar in 2 tipare.

59 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu, probabil n-ai avut de-a face cu femei din lumea buna, femei cu educatie buna.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Femeile prefera barbatii rai instinctiv pe motiv ca fetele vor sa fie dominate nu iubite.
Parerea mea ii ca reactia este una psihica petrecandu-se in subconstient pe principiul ca un barbat rau, agresiv are capacitate mai mare de a le satisface nevoile decat unul bleg - este ramasita din mintea noastra primitva

| Crackman a răspuns:

Tu cauta pe cineva ce are în cap ce vrea
Este simplu Toți diferit
Dar când copilele alea o sa aibă 30 și un copil sa vezi tubatunci ce cautat o sa fi, cu interesul sa aibă stabilitate ca în momentul ala nu se mai uita nici un bad boy la ele nici măcar de sex
Sper ca ai înțeles

| Legion7X a răspuns:

Depinde de femeie, De fire. Barbatul la fel. Dacă și ea este dură și el este. Cam greu cu două pietre tari privind anumite aspecte. Întodeauna, cineva trebuie să mai lase de la el sau să fie mai flexibil or pur și simplu să tacă câteva secunde. Dpdv sexual este cine, este mai energic. In fine chestia cu dominantul cred că sunt mai mult la început de drum, cu un bărbat. referitor la ce vor femeile. Ulterior, dă in stres, plictiseală, cicăleală. O fată trecută prin greutați, sau anumite probleme nu gândește la dominare sau chestii de genul ar vrea înțelegere și armonie. Acest aspect pare mai mult la cele tinerele cu gentuța pe umăr fără griji plictisite de viață. In rest Nu știu cum sa îți descriu mai exact... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Deci sa inteleg ca doar cele care nu apeleaza la ratiune si se lasa condise de instinctul primitiv, prefera barbatii rai, nup?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru doctorandus):

Da este posibil si asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Oricum sunt sigur ca si femeilor rele, le place sa dominelaughing

| Yuoia a răspuns:

Nu este adevarat.
Exista o categorie de femei cu astfel de gusturi, dar acelea nu sunt de calitate. Nu ai pierdut nimic!

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Eh, eh, eu cand vreau sa vad YouTube nestingherit folosesc Kodi cu addon de YouTube si API key de la Google. Gratis.

| Frank51 a răspuns:

Femeile vor stabilitate, vor să aibă tată la copii, deci după principiul ăsta nu ar alege bărbații răi care nu își fac familii.

Când vorbim despre rău ne referim la badass, încrezător, puternic, motivat, în contextul unui bărbat. Femeile preferă o astfel de atitudine pentru că până la urmă de asta suntem bărbați.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

Pai nu, psihologul care spunea asta facea referire la tipi "smecheri" cu bmw care terorizeaza femeile, se baga in seama cu ele, etc. Ca sunt independenti si nu le pasa de parerea altora, dadea exemple de genul.

| Frank51 a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi fiecare înțelege definiția cuvântului șmecher altcumva. O fată crede că un bărbat este șmecher dacă are un mod unic de flirt, iar altă fată crede că un bărbat trebuie să aibă BMW ca să fie șmecher.

Până la urmă fiecare om are alte valori și nu cred că are rost să discutăm pe tema asta, deoarece suntem egali.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

Asa este, toti suntem diferiti in felul nostru.

Răspuns utilizator avertizat
| Frank51 a răspuns (pentru Harfagre):

Ce legătură are cu ce am zis?

Răspuns utilizator avertizat
| Frank51 a răspuns (pentru Harfagre):

" cel mai probabil singura femeie pe care o cunoști cu-adevărat e maică-ta"

Tocmai tu vorbești de maturizare?

Hai că deja m-am săturat, ești și nesimțit, eu nu m-am legat de tine sau de ai tăi, sau de modul cum percepi tu lumea. Nu mai avem ce discuta de acum încolo pe acest site.

Răspuns utilizator avertizat
| Frank51 a răspuns (pentru Harfagre):

Da, toți sunt inferiori ție, tu ai dreptul să spui orice te taie capul, să jignești. Dacă erai băiat fain îți cereai scuze, dar nu ești un om ok.

Răspuns utilizator avertizat
| Frank51 a răspuns (pentru Harfagre):

Nu există niciun adevăr aici. Este un subiect prea larg și părerile sunt foarte multe. Tu te-ai luat de părerea mea și ai presupus că sunt într-un anume fel, ceea ce eu personal nu as putea să fac cu tine deoarece nu te cunosc. Sunt destul de matur să accept adevăruri neplăcute, dacă sunt adevăruri.

| sabin89 a răspuns:

În general, orice om, fie bărbat fie femeie, detestă răul, sub orice formă ar apărea el. Şi îl detestă nu numai datorită educaţiei, dar şi din instinct. Deci, ideea că o femeie ar prefera un bărbat rău nu are suport.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Harfagre):

Pai stai, vrea sa o las sai nu sa ma domine, si daca vrea sa ma domine, de ce nu i ar place asta, daca isi doreste cu adevarat sa faca asta? M ai pierdut. Pai ele nici nu stiu ce vor, am intalnit tipe care ma comimentau ca e dragut sa fi timid, unele apreciau mult ca eram manierat, si am observat ca foarte multe se uita dupa asta. Bun, eu nu sunt de acord sa fi un fraier, doar ca daca te impui o sa i arati ca nu esti de acord cu ideea ei, daca esti de acord cu ideea ei inseamna ca esti un catelus...mai intelege cineva principiile astea de rahat ale unor femei? Ca nu stiu ce vor.
Dar eu sunt pe principiu si asa procedez eu: domin prin ratiune, increrc sa i au atitudine dar vorbesc cu ea sa vad daca e de acord, niciodata nu as lua o decizie fara sa ma consult cu viitoarea iubita.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Harfagre):

Deci parerea mea ca ar trebui sa dispara ideologia asta din capul femeilor, doar ca asta e instinctul lor, se uita sa fie dominate majoritatea, si culmea ca acum e curentul feminist, care ne spune multe lucruri, si eu il sustin din toata inima, egalitata reciproca trebuie sa domine. Pina la urma barbat inseamna sa fi o protectie nu? Dar cum gandesc unele ca trebuie sa controlezi sau sa domini cred ca e vorba si de o problema emotionala unele se indreapta spre sado, care vor sa fie agresate...e super dubioasa societatea asta care le-a facuf pe femei sa creada ca barbatii trebuie sa le controleze. Si probail si tu doresti mai mult sau mai putin sa fi controlata, asa a fost sadit in mintea noastra de secole, sper sa incetam cu conceptiile.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Harfagre):

Inseamna ca aceea categorie de femei nu sunt capabile sa aiba o relatie stabila pana la urma, daca totusi considera ca e incorect si totusi o fac, e clar ca si ratiunea le lipseste pe deoparte.
Oke si tu nu poti fi de acord ca si femeile pot lua decizii bune? Crezi ca doar barbatul poate initia? Eu cred ca prea mult am crescut in mediu asta in care societatea, media a facut cat de multa discriminare de sex, numai ca sa bage frustrari si ura in cupluri. Si de asta femeile sunt bulversatez si nu pot alege un barbat dragut, destept si calculat pentru ca de mici sunt educate astfel.
Pai daca mi ar spube asa, doar gandul de a spune asa ceva si a 2 a zi as pune o sa isi faca bagajele si la revedere. Dar aici vorbim de altceva, in primul rand nu trebuie sa se ajunga acolo, inseamna ca ea nu a fost de la inceput cu ideea de monogamie dar aici deja m ai dus intr o parte compelxa, astea care spun asa ceva sunt din categoria instabilitate emotione, incapabile de a fi fidele si de a avea o familie.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Harfagre):

Hai ca nu, asa este si la noi, mai ales la noi, poate mai rau pentru ca barbatii se excita mult mai rapid, mereu cand ma atinge o fata fara sa vreau ma i-a transpiratiile si am erectie( deci si barbatii sunt emotionali)
Si corect de mii de ani( nu milioane, nu cred in evolutionism) Dar educatia si tehncologia sunt in continuu progres, deci putem progresa si din punctul asta de vedere, femeile acum 100 de ani erau subjugate, acum zeci de ani nu munceau, nu conduceau, etc.
Deci iata ca se poate, cred ca se poate si sa devina rationale precum barbatii, hai sa nu ne mai luam dupa instincte sau alte lucruri.
Stiu ca esti inteligent/a insa da mass media chiar a schimbat multe lucruri, nici macar nu iti dai seama de asta, pentru ca asta inseamna manipulare.
Inainte femeile mergeau la vanat, nu se dadeau cu lac pe unghii ca in ziua de azi ca tot vorbeai de specia umana de acum milioane de ani.
Diferentele de gandire nu sunt asa mari precum credem intre barbat si femeie, ci este dat de fizicul nostru, daca esti musculos automat stima de sine creste si adesea barbatii controlati de emotii deivn agresivi in loc sa-si foloseasca puterea pentru a ajuta, ei lovesc.
Deci eu nu prea cred ca femeile au in instict emotia, nu toate, cum se explica ca unele femei au mai mult curaj decat barbatii?
Stiu o tipa de 21 de ani care in timp ce era pe masa de operatie, vorbea cu mine pe Instagram si eu eram ''wow '' mie imi era o frica in locul ei. De asemena multe fete mi-au spus ca barbatilor le e frica mai rau de dureri sau de ace, femeile pot indura mai mult durerea.
Prea multe stereotipuri ca barbatii nu au voie sa se plinga, nu au voie sa se vaite, suntem oamenii si suntem egali!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

Nu stiu daca are sens, are principii prea fixiste hargrafe.