| Catrice a întrebat:

Este ora 00:00.
Este o seara călduroasă de vara. Te afli într-un anume loc de care ești conștient și pe care îl cunoști.
Deodată, timpul se oprește. Tu nu ești conștient de acest lucru și nici cei din jurul tău.

Clipești și te afli într-un loc străin, cu oameni străini care te privesc. Ei îți spun că te-au găsit în fața casei lor. Lângă tine e o fereastra. Afara ninge. Îi întrebi pe cei din jur. Asa afli ca au trecut 20 de ani de la momentul pe care ți-l amintești ultima oară.

În acest moment, care este primul lucru care îți trece prin minte?!

47 răspunsuri:
| ibaal a răspuns:

20 de ani mai tarziu, zici, dar cat e ceasul?! rolling on the floor

| Ensiferum a răspuns:

Bă oare mai sunt virgin?

| Ineys a răspuns:

Daca am imbatranit sau am aceeasi varsta. Daca am aceeasi varsta si practic am calatorit in viitor fara sa imbatranesc, pretty cool.

| Catrice explică (pentru ibaal):

Cât arata pe perete laughing
Orice ora din zi sau din noapte.

| ibaal a răspuns (pentru Catrice):

Acum ca am lamurit astalaughing
Trebuie sa imi amintesc ce am trasrolling on the floor
Si sa nu mai cumpar tigari contrafacute de la tiganirolling on the floor Cine stie ce au pus in ele.
La asta m-ar duce gandulrolling on the floor

| Yee a răspuns:

Yee(Salut)! Am facut o lista de raspunsuri:
Eu: Man, sper ca nimeni nu s-a uitat in timpul asta peste istoricul de pe fostul meu calculator.

Gamer: A iesit pana acum Assasin Creed 21 si God of War 15?

Cocalar: Aolo Guci, trebuie iar sa strang bani de cel mai nou telefon de pe piata.

Persoana de pe internet: Oare Pewdiepie mai este in fata lui T-series?
*acum se uita pe net si afla ca l-a intrecut, acum 19 ani*
Asta este viitorul apocaliptic in care nu vreau traiesc!
*suicid*
(La fel se intampla si cu cea de se uita daca 5Gang mai este in trending in 2039)

Deci am facut o groaza de scenari de genul in minte.
Oricum, ar fi un meme foarte fain.

| Lioana a răspuns:

M-as intreba daca m-am teleportat in viitor sau am trăit toti anii acestia in inconștiență. As incerca sa-mi amintesc tot ce s-a intamplat inainte de acea trecere pentru a găsi o explicatie a acestui fenomen.
As cauta apoi o oglinda sa vad daca arat la fel cum imi amintesc.

| Donsavas a răspuns:

În primul rând, timpul nu există. E doar o iluzie a minții. Nu se poate opri/porni. El exista cata vreme ne gândim la el, de aceea e si iluzoriu. Ceea ce spui tu se aseamănă cu imbatranirea prematură. Dacă m as uita in oglinda si m as vedea cu 20 de ani mai bătrân, din punct de vedere biologic, as crede că m-am îmbolnăvit, nu ca toata lumea s-a schimbat odată cu mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga-mi-as...

| RAY a răspuns:

Ca inca sunt insurat cu tine si ma astepti acasa cu unu in pat

| Catrice explică (pentru RAY):

Doar cu unul?!? rolling on the floor

| Catrice explică (pentru ibaal):

Și dacă nu îți amintești și repeți etapa?! laughing

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

In echipa aaaaaaaa

| Catrice explică (pentru RAY):

Cu cat mai multi, cu atât mai bine happy

| Catrice explică (pentru anonim_4396):

Scote-ți-aș...

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Mandruta te credeam fata de casa dar, esti fata de bordel

| Catrice explică (pentru RAY):

Fata de casa sunt.
depinde la a cui casa laughing

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Buna asta, esti fata caselor

| Rd79 a răspuns:

Prmul lucru este, bineinteles: WTF?!?

| Catrice explică (pentru RAY):

Ma transfer la Viperini. laughing

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Donsavas):

Si ce-ar fi sa nu te mai gandesti la el si sa ramai vesnic tanar?

| Catrice explică (pentru Donsavas):

Strict teoretic, dacă ajungi în coma, atunci când te trezești îți amintești lucruri din trecut, în acest caz cu 20 ani în urma. În genul asta e formulata întrebarea.
Nu e vorba de îmbătrânire prematura în ipoteza data.

| Drimmero a răspuns:

'Ce am fumat de am ajuns asa?'

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Unde mă aflu?
Eu am trecut prin asta, la scară mai mică, aceasta este prima întrebare care am pus-o.
Are foarte mare impact și valoare.
Căci în orice moment, în identitatea noastră este cuprinsă și locația.
Eu = eu, acela care mă aflu undeva.
Iar acel - undeva, înseamnă toate relațiile pe care le am cu acel loc.
Eu scos, extras din toate locațiile posibile se pierde.
Simplu, deprivarea senzorială.
Împachetat în vată, ca să nu aibă senzații tactile, în cameră complet întunecată și insonorizată după 3-4 ore încep halucinațiile. De ce? Pentru că ai ajuns într-o non locație.
Tu erai un EU, datorită locației în care te aflai.
Dispare orice locație, creierul crează mental o scenetă, o halucinație, care se întâmplă undeva, în locație imaginară.
Dacă evenimentul se continuă forțat personalitatea se destramă, omul devine vulnerabil la spălarea creierului, sau să fie maleabil la un interogastoriu polițienesc.
Așa că, o definiție mai complectă a EU-lui ar trebui să fie.
Eu+locul.

| ibaal a răspuns (pentru Catrice):

Atunci trag speranta macar sa nu ma mai gaseasca cu curu'-n zapadarolling on the floor
sa fie cald, sa ma gaseasca pe vreo plajarolling on the floor

| RainmakerX a răspuns:

"Unde sunt parintii mei? Mai traiesc?" #1
"Si ce lucruri interesante au fost inventate in ultimii ani? " #2
"Cine cu cine se mai lupta?" #3

| Catrice explică (pentru ibaal):

Eventual cu niște femei salvamar laughing

| Catrice explică (pentru Drimmero):

Și dacă nu îți găsești răspunsul la întrebare și fumezi iar același lucru?!? laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Catrice):

Intrebarea ta chiar m-a bagat in ceata rau, nu stiu cum s-o spun mai decent.

| Catrice explică (pentru Drimmero):

Privește partea buna: fumezi iar și iar același lucru, o sa tot îmbătrânești și o sa ajungi la 100 de ani sa arăți de 20 laughing