| Catrice a întrebat:

Este ora 00:00.
Este o seara călduroasă de vara. Te afli într-un anume loc de care ești conștient și pe care îl cunoști.
Deodată, timpul se oprește. Tu nu ești conștient de acest lucru și nici cei din jurul tău.

Clipești și te afli într-un loc străin, cu oameni străini care te privesc. Ei îți spun că te-au găsit în fața casei lor. Lângă tine e o fereastra. Afara ninge. Îi întrebi pe cei din jur. Asa afli ca au trecut 20 de ani de la momentul pe care ți-l amintești ultima oară.

În acest moment, care este primul lucru care îți trece prin minte?!

47 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

Cred că majoritatea se gândesc la părinți sau la alte persoane dragi, apropiate.
Daca mai sunt sau nu în viața și care este starea lor.
Apoi, de ce nu sunt intr-un spital, nu găsești oameni așa...in fata casei și apoi "hm, hai să-i bag in patul meu, 20 de ani nu deranjează pe nimeni, de ce sa sun la spital, la politie? Daca moare ce? N-am mai făcut eu pușcărie?".

| Catrice explică (pentru PersonajFictiv):

Pai asa e, ce contează câțiva ani în plus la răcoare. laughing

Oare ce s-ar fi întrebat în acest caz un pușcăriaș? thinking

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Catrice):

Și fix când iese nef de la pușcărie și crede că a scapat, figuri gen "karma nu exista".
Daca a intrat pentru viol la pușcărie ăla, s-ar fi întrebat probabil daca timp de 20 de ani a fost femeia altuia thinking
La cat de bine a jucat rolul de păpușă gonflabila din prima zi a zis ăla că...mai merge 20 de ani.
Karma, s-a făcut dreptate.
Gay-ul potrivit, momentul potrivit, leșinatul potrivit.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru Catrice):

Http://m.youtube.com/watch?v=Lqq0bs0C9Mk
Fix asa a reacționat, doar că era leșinat nu legat.

| Sn4k3 a răspuns:

Sa vad ce spin off-uri din GoT au mai aparut.

| Drimmero a răspuns (pentru Catrice):

Imaginatia bat-o vina! Astea-s doar vise si nimic mai mult!

| Hammurabi a răspuns:

Nimic nou.
Asta pățesc cam în fiecare noapte.
Aș face ce fac de obicei. Încerc să mă trezesc.

| PumpkinDoll a răspuns:

Ce filme bune au iesit in ultimii 20 de ani?
Cat mai e berea Ciucas?
Unde-i mama,sora-mea, Unde imi sunt rudele, daca mai traiesc, Unde-mi sunt colegii din generala(unii), unde-mi sunt colegii din liceu, ce au facut cu viata lor...
Cum rahat am ajuns aici?

| PumpkinDoll a răspuns (pentru Donsavas):

Moartea poeziei rolling on the floorImagineaza-ti si tu un scenariu de genul, nu trebuie sa fie posibil si in realitate. Daca am sta sa analizam
din punct de vedere stiintific/real fiecare metafora dintr-o poezie sau fiecare scenariu fantastic dintr-un film, s-ar duce de rapa tot farmecul.

| J0B0MAT a răspuns:

În acest moment nu am cum să ştiu ce mi-ar trece prin minte în acel moment.Pot să îţi spun ce îmi trece prin minte acum:'La ţigănci' much?

Răspuns utilizator avertizat
| CleanHeart a răspuns:

Inghețată, întrebarea ta mi-o făcut poftă de înghețată laughing

| Catrice explică (pentru CleanHeart):

Răspunsul tău ma trimite afara, la -2°, în căutarea celui mai apropiat magazin deschis în scopul achiziționării unei înghețate.

| CleanHeart a răspuns (pentru Catrice):

laughing hai vară
Până atunci mă duc să-mi scot înghețata din congelator

| Catrice explică (pentru CleanHeart):

Ei, na, vara! Da', ce, iarna la căldură nu merge? laughing

| CleanHeart a răspuns (pentru Catrice):

Merge, dar de ar alerga ar fi și mai bine! laughing Poate așa ne scăpăm mai repede de sezonul asta friguros laughing lemnele îs scumpe laughing

| Catrice explică:

Știu ce spui! Am dat vreo 1000 lei pe lemne și mai am pentru o luna... aici găsești zăpadă și la sfârșitul lui martie laughing