| EmaS a întrebat:

Exista anumite subiecte care ne pasioneaza si altele de care nu suntem catusi de putin interesati. Unele experiente te pun in miscare si iti capteaza atentia, in timp ce celelalte, te plictisesc de moarte.Care sunt domeniile care te preocupa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O alta lume,unde sa pot merge mai departe, fara a mai fi atita chin si durere, poate mai multa credinta.Numai bine.

31 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ema, sa vezi oamenii falsi, nu implica nimic paranormal. Tu ai puterea sa deosebesti binele de rau si sa stabilesti ce-i mai bine pentru ceilalti? Traiesti cu impresia ca tu esti inteligenta si ceilalti sint timpiti si au nevoie sa-i iei tu de mina sa-i ghidezi? Sa le arati ce si cum sa faca, sau pe unde s-o ia? Poate te crezi si tu un Moise care trebuie sa plimbe prostimea prin desert, spre tinuturile in care curge lapte si miere. Sau poate te crezi chiar un Mesia si o sa te sacrifici pentru norodul cel nerodbatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ema draga, prin mine vorbesc eu cu propriile mele cuvinte. Prin tine insa vorbesc ori popii care spala creiere si te-au ametit si indoctrinat, ori vocile pe care le auzi. Astfel stind lucrurile, de tine trebuie sa-ti fie milal, draguta. De fapt, prin remarca pe care ai facut-o, confirmi ce spusesem cu citeva zile in urma, anume, ca atunci cind nu stii ce sa mai spui, te faci ca nu bagi de seama, te faci ca ploua. De asta te ascunzi in spatele lui "nu ma mai obosesc sa-ti raspund". Ai intrebat ceva si ti-am raspuns dupa care te-am intrebat si eu ceva. Fireste ca nu mi-ai raspuns, nici nu stiai ce anume sa spui. Nimic nou la tagma asta de pseudo credinciosi. Numai fatada e de voi, va creati o imagine falsa, va inconjurati de o aura care nu va caracterizeaza si in momentul in care sinteti demascati, deveniti violenti.