| anonim_4396 a întrebat:

Ce fel de carti va plac? Ce fel de subiecte va pasioneaza, preocupa? Trei carti preferate?

10 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

"Pe aripile vantului","Divergent" si "Quo vadis".

| MskDesign a răspuns:

Război și pace de Lev Tolstoi

Căderea Constantinopolului de Radu Tudoran

Colectia lui Sven Hassel

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu prefer cartile cu personaje speciale, actiunile ma intereseza mai putin cu toate ca asta conteaza cel mai mult.
Mie mi-a placut Enigma Otiliei de Mircea Eliade.Personajele erau cu adevarat originale (Stanica, Titi, Simion).A doua ar fi Testamentul incasului de Karl May (imi placea la nebunie de dr. Morganstein) iar a treia Micul print-Antoine de Saint Exupery.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

O mica observatie: nu Eliade a scris "Enigma Otiliei", ci Calinescu.
Seara faina.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da...mereu le incurc numele...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Se-ntampla si la case mai marihappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi plac romanele politiste.
"Zece negri mititei".
"Ziua in care mi-am ucis tatal".
O a treia carte preferata nu imi vine-n minte.

| Andreutza098 a răspuns:

Eu mai mult citesc cărți bazate pe realitate. O carte recent citită a fost
„Dependența în cultura și civilizația morții". Această carte m-a lăsat profund impresionată, deoarece în urma lecturii mi-am dat seama de mai multe lucruri ( de ex. influența romanelor Harry Poter etc.)
O seară bună: )

| andreealc345 a răspuns:

Hei. Mie imi plac in general romanele dramatice sau de dragoste. Bine, sa nu-ti inchipui ca eu citesc numai romane de dragoste, insa sunt cateva carti care ascund o poveste foarte frumoasa dintre doi tineri, cum ar fi : "Sub aceeasi stea", "Daca as ramane", "Saga Amurg". Imi mai plac si cartile cu tema psihologica, ca de exemplu : "Prin fata ochilor". In general, prefer cartile ce ma emotioneaza. Alte carti ce m-au fascinat sunt "Hotul de carti", de Marius Zusak, "Gazda", de Stephenie Meyer, "Veronica se hotaraste sa moara", de Paulo Coelho si mai sunthappy

| 65656543 a răspuns:

E greu de spus care carti sunt preferate pentru ca toate la fel de mult imi plac, totusi:
*Gazda-de Stephenie Meyer;
*Codul lui Da Vinci-de Dan Brown;
*La rascruce de Vinturi-de Emily Bronte;
*Simbolul Pierdut-de Dan Brown;
*Setea-de Carrie Jones;
*Se numea Sarah-de Tatiana de Rosnay;
*Laleau Neagra-de Alexandre Dumas;
*Oliver Twist-de Charles Dickens;
*Latrand la Luna-de Aureliu Busuioc;
*Doamna Bovary-de Gustave Flaubert;
P.S. Toate sunt interesante
Imi plac mai mult cartile SF sau presurate cu mister, de asemenea si cele ironice, dar cu ceva umor si desigur
ceva romantism printre ele.