| vinoACASAcuMINE a întrebat:

Funda! E posibil ca in urmatorii ani sa avem inapoi pasarile dodo? Macar niste modificari genetice ale gainilor care sa semene cu ele.

Răspuns Câştigător
| Necunoscutu92 a răspuns:

Din cate am intales oameni de stinta au adn lor si ar putea aparea din nou inca se lucrează la chiestia cu ADN dar cel mai probabil in urmatori 100-200 ani ar putea sa apăra din nou big grin

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu, ceea ce a disparut nu poate reaparea asta daca nu se numeste pasarea Phonix.
Este ca si cum ne-am gandi ca elefantii ar redeveni mamuti.

| gabicoo a răspuns:

Eu am pe unul in fata blocului care zice-ntruna dodo dodo.
Deci pasarile dodo exista.
laughing
Funda?

| QElenaBoghiu a răspuns:

Distrugerea habitatului şi vânătoarea au condus pasărea dodo la dispariţie, în secolul 17. De atunci, a devenit simbolul speciilor dispărute din cauza oamenilor. Dacă va fi găsit un ADN potrivit, va putea fi folosit pentru clonare pe mame-surogat porumbei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu faci o scoala, sa te faci parlamentar european, si sa incepi de acolo, sa protejezi pasarile dodo, si habitatul lor?

| CarcotasulVesel a răspuns:

De ce neaparat pasarile dodo si nu dinozauri?
eu VREAU DINOZAURI... MOAMMYYYYYYYY!
big grinbig grinbig grinbig grin