| VeganusSalbaticus a întrebat:

Credeti ca ar fi posibil sa reinventam sistemul digestiv al carnivorelor pentru ca si ele sa se poata bucura de un atil de viata vegan?
Ma refer la modificari genetice. Am putut combina tigrii cu lei, de ce sa nu combinam tigrii cu iepurii si leii cu antilope pentru a le putea veganiza?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca animalele nu ai acces la net si daca devin vegane nu se pot lauda pe Facebook

| PainTech a răspuns:

O intrebare ridicola, totusi merita luata in serios :
Tigrii si leii nu sunt foarte diferiti, e posibil sa ii "combini" daca te chinui putin.
Caracteristicile iepurelui sunt foarte diferite fata de cele ale tigrului. Nu poti sa iei un motor de Dacie, sa il legi la elicopteri si sa speri ca o sa mearga.
Daca toate animalele mananca iarba aceastea se vor inmulti prea repede. Dupa ceva timp o sa ramanem fara iarba si toata lumea moare de foame. Asta vrei?

| AnastasiaK a răspuns:

Daca, ipotetic vorbind, ai reusi sa faci astfel de recombinari nu s-ar chema ca "reinventezi" sistemul digestiv pentru ca nu schimbi o specie, ci pur si simplu creezi alta. Deci, continuand cu ipoteza asta, ca sa ajungi la lumea ta visata complet vegana, ar trebui sa scapi de animalele carnivore. Acum, ia spune-mi, cum faci asta, iubitorule de animale?

| NGheorghe a răspuns:

Eu am văzut câine care traia perfect sănătos si era hrănit cu mămăligă.
Combinarea speciilor diferite duce la sterilitate. Geneticieni nu se joaca cu viața, ei se joaca cu moartea.
In rest mai documentează-te, ca prea mult bați câmpii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. dar cred ca ar fi mai simplu sa te apuci de studiat intens treaba asta si sa nu mai pierzi vremea asa pe TPU. Iti dai seama cat au de suferit animalele din cauza asta?

| VeganusSalbaticus explică (pentru anonim_4396):

Esti fata?

| anonim_4396 a răspuns (pentru VeganusSalbaticus):

Nu.

| Alfred0703 a răspuns:

Esti batut cu ****-n cap.

| Uxellodunon a răspuns:

Daca nu ar exista carnivore animalele ar manca toate plantele.
In scotia exista o suprapopulare de caprioare care este o cauza majora pentru lipsa padurilor de acolo, ele mancand orice lastar care apare.