| PedoBarbie a întrebat:

Îţi place perfecţiunea? Tu eşti perfect sau ai vrea? Ce părere ai de perfecţiune?

36 răspunsuri:
| Claudiuu a răspuns:

Perfectiunea este imposibila.

| 0PopaPorno a răspuns:

Nu-mi place din simplu motiv ca ma distruge. De fapt il distruge pe oricare o vrea. Pentru ca se formeaza asa si incepe sa vada doar defectele celor din jur sau defectele vietii. Si incearca ca el sa fie altfel si sa-si construiasca propria lume. In final ramane singur pentru ca nu poate sa stea cu nimeni care are imperfectiuni, inclusiv viata, se izoleaza si de ea. In concluzie perfectiunea e naspa, dar cateodata nu noi o alegem ci ea ne alege.

| Lhurricane a răspuns:

Perfectiunea nu lasa loc de mai mult, de noutati, imbunatatiri. deci nu. Oamenii sunt facuti sa aspire la mai mult, indiferent despre ce e vorba.

| AncientEmperor a răspuns:

Unde bați când te referi la perfecțiune? LA OAMENI?! Oamenii nu sunt perfecți oricât de mult ar încerca să fie. Sunt concepuți imperfecți până la capătul vieții lor, nu pot găsii perfecțiunea. Religios vorbind, asta ar însemna să se apropie de Dumnezeu, lucru implicit imposibil. Căutăm să ne îmbunătățim din ce în ce mai mult, să ne perfecționăm, dar să devenim perfecți e imposibil. Legile naturii umane și legile logicii nu permit asta sub nici o formă.

| Nolkyz a răspuns:

Fiecare vrea sa fie perfect, toti cauta perfectiunea insa tocmai asta ne face imperfecti: sa nu acceptam faptul ca nu se poate vorbi de perfectiune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place ce consider eu ca e perfectiune, nu ce considera altii perfectiune.