| gandislenderman a întrebat:

Lupul poate fi mancat de un animal? Daca da, care e acela?

3 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Tigrul siberian, ursul, wolverine... sau alt lup. Daca e vorba de animale pentru care lupul sa fie prada.

| SG1995 a răspuns:

De urs are sanse sa fie pradat, dar asta doar in cazul in care lupul e despartit de haita.

| relian a răspuns:

Nu il mananca nimeni pe lup, adica sa fie alt animal care sal vaneze sai fie dusman si sal prinda pentru hrana.In general animalele carnivore nu se maninca intre ele, se bat ceara se omoara dara nu se consuma unu pe altu.Ar putea sal manince totuci un vultur daca lar prinde sau daca ar fi mort, sunt vulturi care consuma si animale moarte, orice le cade, sau daca le prind. Dara in RO nu cred ca pe lup il maninca cineva.