| Dickbutt a întrebat:

Multa lume ii injura pe Illuminati, pe masoni etc. Dar v-ati gandit vreodata ca acesti Illuminati sunt de fapt baietii buni? Sa ma explic.

Religiile au aparut inaintea acestor organizatii. Si banuiesc ca stim cu totii ce au realizat religiile...perioada intunecata a evului mediu, cand omul a incetat sa se gandeasca la evolutia lui si a ramas, umil, condus de "reprezentatii zeilor" (si, da, ma refer la crestinism). Apoi a venit Renasterea, in care omul chiar a renascut si a revenit la principiile grecesti, reusind sa scape, putin, de sub inchisoarea mintala numita crestinism. Insa ranile nu s-au vindecat, asa ca, chiar si acum mai exista religii, precum si oameni care isi incredinteaza viata unui zeu inexistent. Si nu numai. Ce incerc eu sa spun e ca, datorita evului mediu, sunt deosebit de multi oameni...prosti si creduli in prezent. Acei oameni sunt cancerul umanintatii, progresul omului este incetinit de catre ei.

Nu ma credeti? Poftim: in ultimii 10 ani numarul ateilor a crescut considerabil. Tot in ultimii 10 ani s-au facut descoperiri si inventii de neimaginat acum 10 ani.

Dupa cum spuneam, umanitatea nu poate progresa cat timp este trasa in jos de cancer. In cartile de istorie (desi nu toate datele sunt corecte) ni se spune ca Illuminati a fost un grup de oameni ce erau impotriva bisericii crestine (deoarece ea a facut cele mai multe pagube, deal with it). Daca e chiar adevarat?

Acum, teoria mea. Illuminati au aparut in evul mediu, si, datorita intelectului lor superior celorlalti, au ajuns o mare putere. Ei vor sa creeze o noua Renastere, dar nu pot sa faca o Renastere completa cat timp inca sunt oameni devotati prostiei. Asa ca, incet, incet, ii anihileaza. E un fel de "sa invinga cel mai puternic" doar ca e putin schimbat "sa invinga cel mai inteligent". O sa ii conduca pe oamenii prosti spre propria moarte, in timp ce oamenii inteligenti vor sta deoparte. Impreuna cu cei ramasi vor creea o lume noua, in care omul e constient de abilitatile lui. Acum, probabil veti spune "dar eu cred ca Illuminati controleaza biserica crestina!". Asa e, este adevarat. Sunt 100% sigur ca o controleaza, dar nu au ce sa le faca celor religiosi. De aceea si biserica e un mod prin care ii indreapta spre moarte.

Illuminati merg dupa conceptul machiavelic "scopul scuza mijloacele". De aceea ar face orice sa ajunga la aceasta revolutie a gandirii. Multi cred ca ei ne controleaza doar pentru bani, dar...ce rost mai au banii cand ai control aproape absolut asupra oricarei chestii?

Ei bine, ce ziceti? Fara crestini suparati care se simt jigniti, eu am fost doar realist. Fara dezbateri religioase. Spuneti doar ce credeti.

33 răspunsuri:
| 0wN a răspuns:

Inducere partiala in eroare, scuze.

| David_Stefan_1999 a răspuns:

Sunt de acord cu tine, dar ai uitat sa spui despre Masoni.Masoni sunt cavaleri crestinismului, fiii cavalerilor teutoni, acestia sunt in pact cu iluminati, care sunt partea STINTIFICA a crestinsmului.amandoua societatile se ajuta reciproc.U:S:A; U:E; Russia si Japonia sunt cele mai mici puteri existente.Iluminati si Masoni sut cei care trebuie pusi in conducere.ei sunt viitorul nostru, ne vor ajuta in curand.Ei spun ca in curand va porni un al 4-lea razboi mondial, care va duce la sfarsitul economiei si automat la aceste mici puteri, iar societatea Maso-iluminatica va fii.Aici incepe urmatorul capitol al bibliei,epoca de aur, caci se spune ca banii, saracia, razboaele, vor disparea.Si aceasta planeta, va fi in final in pace ssi siguranta.De noi depinde tot. daca o sa alegem oamenii orbi de bani razboaie, sau cei ce vor sa ne indrume.

| Beretta_Oscar_1989 a răspuns:

Pentru ce cautati acul in carul cu fan?laughing)