| usuk a întrebat:

Ok, deci sa recapitulam:
-acum circa 14 miliarde de ani(cand nu se crease universul inca) -era "ceva", sau mai exact punctul de "singularitate"
-din acesta se forma o explozie, una mai maricica asa
-odata cu explozia se forma universul si mai tarziu pamantul
-si, cu trecerea timpului pe pamant, a inceput sa se formeze primele forme de viata care, dupa milioane de ani a evoluat si au dat forma omului

1-spuneti-mi daca am priceput bine procesul
2-nu v-ati intrebat niciodata de ce omul e singura "creatura" de pe pamant care poate dispune de ratiune?
(adica de ce nu au evoluat si alte creaturi asemanatoare in acest timp?)

32 răspunsuri:
| HouseHouse a răspuns (pentru usuk):

Nu stiu cum sa iti explic e ca si cum noi invatam si suntem niste molecule care impreuna alcatuiesc o subst...te-ai gandit ca si noi suntem niste,, molecule'' care alcatuil un alt organism?

| HouseHouse a răspuns (pentru HouseHouse):

*o alta subst am vrut sa scriu m-am gandit si la teoria org da e alta mancare de peste.