| Raizing a întrebat:

tongue :p

Tin sa le zic in virtutea unei "prietenii" mai stranse, care implica o cunoastere indeaproape a vietii lor cotidiene si a felului de gandire al acestora(puternic vs slabut). Ceilalti, anonimii, sunt aceia pe care prietenii cei tari(categorisindu-i pe celalalt cu "diferite apelative" : slabule...etc).Astfel, natura slabului conceptual este bazata intotodeauna pe natura privitorului puternic? Cel slab este nascut sa fie hrana celui puternic?

8 răspunsuri:
| Alexrazvan77777 a răspuns:

Toti oamenii suntel la fel singurul puternic e
Dumnezeu,
De exemplu :
Eu sunt un om modest, nu am vila, mașina scumpa, etc, dar stiu sa ma bucur de viata
Cel bogat are de toate, dar are si multe pe cap
Dar gândește-te, toti ajungem la același punct ( moartea)

| johnnny123 a răspuns:

Tu tii neaparat sa te exprimi in modul asta bizar si fara sens, sau pur si simplu nu stapanesti instrumentele limbajului?

Te exprimi de parca sinapsele ti-au fost arse si creierul incearca disperat sa gaseasca niste rute alternative, dar cu foarte putin succes.

Sau de parca esti o tentativa de sistem AI dintr-o generatie foarte primitiva, cand nici softul nici hardul nu erau suficient de avansate.

| oz_1736 a răspuns:

Nu. Depinde de fiecare individ in parte. De curaj, tupeu, motivatie. Moartea voinicului e in mana pacatosului. Cel puternic s-a aruncat cu capul inainte in orice situatie si a vazut ca ii merge. Lașul, fricosul pateste ce spui tu

| raicard a răspuns:

Naquele dia, eu levei-te. Era agora ou nunca!
E, eu saboreava todo o que tu foste, na nossa estrada para o, desconhecidohappy
Nao quero partir sem ti agoralove struck Mas tu es o mesmo semprelaughing Eu sei que tu podarias mas tu nao, os vais deixar, es um fixe, a ti proprio, ouvirrolling on the floor

O que para muitos e um sacrificio, torna-se como algo simples, para aqueles que...
Pois, o torna tudo leve, ate mesmo, as, coisas, mais pesadas, desta vida!

| Zabbyel a răspuns:

rolling on the floor) este nao era o unico motivo. Tambem era uma maneiralove struck
O, Raicard, por sua vez, se torna cada vez melhor.Um novo conceito a incerteza, tornando-a desejavel e ate mesmo necessaria.Msis fortes quando submetidos a tensao, muitas coisas se beneficiam do estresse, da desordem e da volatilidade...

Raicard e um filosofo genuinamente importante, como o mundo funciona.Estrutura do mundo somente com a forca, originalidade e veracidade, de suas ideias.E sua filosofia de vida, Raicard, buorolling on the floor)

| zekor a răspuns:

Pre-existenta Zeistica.Gandurile eterne, filosofia dumnezeiasca...

| Nilsson a răspuns:

"Cel slab este nascut sa fie hrana celui puternic?"

Dacă ar fi așa, înseamnă că viermii sunt cele mai puternice creaturi de pe pământ fiindcă mai toți ajungem hrana lor.

Cred că e important în viața să nu ne folosim puterea, atunci când o avem, în detrimentul celorlalți și pentru interese egoiste, ci pentru a face viața tuturor mai bună.

| Dorotheea21 a răspuns:

Sa ne asezam.
A murit un zeu. laughing