| Theo94 a întrebat:

Preocuparea la problemele omenirii tine cont sau nu de varsta?

11 răspunsuri:
| Hela a răspuns:

Nu

| NotNamed a răspuns:

Nu neaparat. Poate sa.ti treaca un asfel de gand cam la orice varsta. Eu ma gandesc mereu.

| Februar30 a răspuns:

Nu. Eu cred ca tine de constiinta, de cultura generala, de starea de sanatate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ține. Dar de exemplu Greta Thunberg care latră în media referitor la încălzirea globală o face ca o nebună. Părerea mea.

| Zuzu1991 a răspuns:

Wow, misto raspunsuri, as vrea sa imi arate cineva un copil de 4 ani care isi bate capul ca e foamete intr-o gaura din Africa

evident ca tine de varsta, pe tineri ii doare in cot, in schimb cand ajung parinti s-ar putea sa ii intereseze in ce lume vor trai copii lor... tu ce crezi?

| hxneymiilk a răspuns (pentru Zuzu1991):

"pe tineri îi doare în cot".
Serios? Eu, de exemplu, sunt cu mult mai preocupată despre încălzirea globală, sărăcie și alte probleme globale. Și sunt mulți alți tineri care sunt preocupați de așa ceva. V-aș ruga mult să renunțați la aceste prejudecăți și stereotipuri de vârstă.

Normal că un copil de 4 ani nu își va bate capul cu problemele globale, însă, la un moment dat, va trebui să știe ca să acționeze.

| hxneymiilk a răspuns (pentru sadrian46):

O avut dreptate și Trump în această privință cu "Chill, Greta, chill." happy

| Zuzu1991 a răspuns (pentru hxneymiilk):

Te cred SINCER
din pacate, acei "multi" tineri nu sunt asa de multi

insa, te rog sa ma crezi tu pe mine ca imi doresc serios sa ma insel la treaba asta, foarte serios imi doresc si sa fiu de rahat ca umblu cu prejudecati gratuite

| sabin89 a răspuns:

Preocuparea nu ţine cont de nimic, pentru că ea nu e o persoană. Noi ţinem cont de una, de alta.

| Freya1 a răspuns:

La fiecare varsta daca nu ai o problema de sanatate sau handicap gândesti diferit.
Dacă la 3 ani vrei o mașinuță cu telecomanda fi sigur ca la 30 vei vrea o casă, o familie si o masina adevarata.

| T0T a răspuns:

Da. La 1 an te preocupă biberonul sau sânul.