NOname
Întrebare recomandată | NOname a întrebat:

Probabil v-aţi întrebat, măcar o dată, cum a apărut lumea şi noi în ea. "History of the World in Two Hours" ne permite să călătorim de la Big Bang până în zilele noastre. O fascinantă călătorie în timp (profesorul meu de istorie ar fi invidios).
http://youtu.be/EH1rnFvrkFc
http://youtu.be/qOoEJ7ezZv8
Care este părerea voastră în legătură cu teoria ştiinţifică prezentată în acest documentar? Cât vi se pare de credibilă?

35 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimeni nu stie intr-adevar acest raspuns, tot felul de teorii care mai de care interesante ...nu tot ce zboara se mananca.

NOname
| NOname explică:

Evolutia Animalelor: Triumful Vertebratelor-01-Din ocean până în aer (2013).
http://documentare.digitalarena.ro/......r-2013-hd/

NOname
| NOname explică:

"Învățământul din România are mai multe în comun cu Orientul Mijlociu, decât cu Europa. Începând cu 2008, Teoria Evoluției a fost scoasă din programa școlară. Bazele biologiei moderne au fost șterse dintr-o mișcare de către fostul ministru Hărdău."

https://www.facebook.com/......362174523/

"Teoria lui Darwin a fost scoasa din programa elevilor romani.

Un ordin semnat in anul 2006, de catre fostul ministru al educatiei, Mihail Hardau, a scos din programa scolara teoria lui Darwin, pe motiv ca elevii ar avea prea multe de invatat.

Ordinul a intrat in vigoare abia de anul acesta, iar unul dintre ONG-uri a declansat o ampla campanie pentru reintroducerea in manuale a acestei teorii.
Liderii organizatiei ii acuza pe specialistii din Educatie ca incalca dreptul elevilor la cunoastere, in timp ce "Biserica Ortodoxa Romana" sustine ca teoria lui Darwin este oricum depasita si se poate renunta la ea.
Organizatia a fost surprinsa de rezultatul unui studiu guvernamental de la sfarsitul anului trecut, conform caruia doar 14% dintre elevii romani din clasele VII-XII au auzit de teoria evolutiei, iar cei mai multi stiu doar de varianta Adam si Eva.

In speranta unei solutionari rapide a cazului, cei care militeaza pentru liberatatea constiintei vor depune la Ministerul Educatiei o scrisoare prin care cer reintroducerea teoriei lui Darwin in liceu, iar daca nici asa nu vor reusi sa rezolve ceva, acestia ameninta cu proteste de strada."

| FANDecE a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti genul de persoana, rectific, MARIONETA care crede in basme cu zane si cu dumnezei.

NOname
| NOname explică:

Http://www.tpu.ro/......vizionare/