| RealCervantes69 a întrebat:

Salut TPU,

Am o intrebare care ma macina! De fapt, un paradox ca altfel nu il pot explica. De ce atunci cand fierbi un ou, acesta se intareste, iar atunci cand fierbi paste, ele se inmoaie?!?!

7 răspunsuri:
| PricopIulya17 a răspuns:

Buna! Oul si pastele au "ingrediente" diferite. De exemplu, oul are mai multe proteine, ceea ce il face mai solid la fierbere. iar pastele contin faina in care, evident, la fierbere se imnoaie.

| RealCervantes69 explică (pentru PricopIulya17):

Nu te cred!

| T0T a răspuns:

Ce mai "paradox" laughing
Tu crezi că tot de pe lumea asta reacționează la fel supuse la anumite reacții? Dacă da înseamnă că nu ești de pe planeta asta. Depinde de compoziția chimică.

| RealCervantes69 explică (pentru T0T):

Prietene, nu te cred! Ce ar zice un tibetan despre afirmatia ta?

| Alexul99 a răspuns:

Maestre, daca nu crezi pe nimeni eu zic sa nu mai pui intrebari aiurea.Zic si eu laughing

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Alexul99):

...si sa ramana macinat in continuare.

| relian a răspuns:

Oul se intareste pentru ca il fierbi in coaja, ia fierbel afara din coaja sa vezi ca se inmoaie laughing Vorba unora ce mai paradox.Deci oul tau nu ia contact cu apa decat este supus unor temperaturi inalte, iar pastele daca ar fi supuse aceluiasi tratament sar intari si ele.Adica sa fierbi paste inchise intr-un recipient s-ar usca sar intari laughing Nu spun mai multe