| TnyBZ a întrebat:

Stie cineva ce fel de piatra este aceasta? http://imgur.com/gallery/EAwf3wn
Mi-a gasit-o cainele in pamant si mi-a adus-o.
Este dura, am incercat sa o pilesc cu pila de fier, sa ii testez duritatea si nu se pileste deloc, ba chiar se distruge pila. Este cristalizata si are zone care par a fi aur natural(cel putin asa spun eu, nu ma pricep).
Stie careva?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pare ceva siliciu amorf

| anonymus4106 a răspuns:

Dacă găsești aur la tine în curte, e al statului, așa că dacă vrei să faci ceva cu el, mai bine sterge postarea asta laughing