| marius13k a întrebat:

Salut, stiti cumva daca cainele meu este de rasa?
https://imgur.com/gallery/7DMjDax

13 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Este un metis de terrier

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este de rasa "maidaneza", asa cum se spune in popor happy
Dar nu are importanta rasa, atata vreme cat voi il iubiti, iar el pare fericit cu voi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Doar medicul veterinar i ti poate spune ce rasă este.

| Simpatic a răspuns:

Let's split up, gang. If you're looking for an image, it's probably been deleted or may not have existed at all.

| gabicoo a răspuns:

Pare a fi metis!

| PainTech a răspuns:

Nu poți să îți dai seama daca câinele e de rasa pur-sange dintr-o poză, chiar daca are toate caracteristicile principale ale rasei. Trebuie :

1. Un documentar care sa ateste asta

Sau

2. Toți urmașii până la generația ~3 împerecheat cu un câinele din rasa suspecta să aibă caracteristicile rasei.

Dar până la urmă contează dacă e de rasa sau nu?

| Furnicuta000 a răspuns:

Se vede de la o posta ca e corcitura, pornita probabil de la un terrier dar asta nu e ceva rau, eu am un caine adoptat care nu e de rasa si are un suflet foarte mare

| DarthNiger a răspuns:

Nu cred ca e de rasa, poate o fi o corcitura Terrier, insa nu cred, e si mic de varsta si mai greu iti dai seama.

| acerr a răspuns:

Ba da e rasa! dar nu stiu care

| bmerry a răspuns:

Nu pare de rasa, dar sunt sigura ca te iubește necondiționat și asa, metis, cum e happy

| psica a răspuns:

E posibil sa fie cv corcitura de bichon dar nu rasa conteaza? orice caine e minunat in felul lui!

| Aligator0108 a răspuns:

Nu pare, dar nici nu contează, atâta timp cât este un suflet ca orice câine, fie de rasă sau nu.