| Damian a întrebat:

Sondaj: soarele se invarte in jurul pamantului sau invers?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moment stiintific:
Pamantul este plat si soarele orbiteaza in jurul sau.
Soarele are momentele lui de glorie la orele 12 dupa care se stinge noaptea, nimeni nu stie cum se reaprinde dimineata.

40 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce raspuns as putea sa dau, dupa majoritatea care spune ca Pamantul se invarteste in jurul Soarelui, dupa anonimul care-mi zice clar, cu citate, ca e plat si - se stie!- orice tava, aruncata dupa cineva, se invarteste, dupa Bent care pare ca isi cauta un punct de sprijin fiindca e treaba miscatoare cu planetele si dupa ce Parintele(cum sa nu-i asculti vorba, ca-i adevarata?!?)incearca sa faca "Sa fie lumina!"?
In timp ce sapam la buncar/piscina/gaura neagra sau ce era...imi mai aruncam cate un ochi pe tup si acum, decretez:
Oamenii se invart in jurul funditelor si nu Soarele in jurul Pamantului!
Clar!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pamantul e rotund, doamne ce afirmatii stupidestraight face si pamantul se invarte in jurul soarelui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pamantul in jurul soarelui

| mary_4765 a răspuns:

Pamantul in jurul soarelui

| roxyema a răspuns:

Pamantul se invarte in jurul soarelui tongue

| PaulaPSM a răspuns:

Pamantul se invarte in jurul soarelui si nu inversbig grin

| opschris a răspuns:

Lol! ce intrebare imi e rusine sa raspund! planetele din sistemul nostru solar se invart in jurul soarelui!(pamant, luto, jupiter, marte si toate cele)

| PinkPantherrr10 a răspuns:

Pamantul in jurul soarelui laughing
din cate stiu euwinking

| Haruka a răspuns:

Pamantul si celelalte planete se invart in jurul Soarelui, nu invers.

| st3phani3 a răspuns:

Pamantul se invarte in jurul a 3 axe: se invarte in jurul axei soarelui, in jurul lunii si in jurul propriei sale axe

| ionutdubu a răspuns:

Nusch