| ilovewhenyousmile a întrebat:

Stie cineva (nu cu exactitate) cate femei si cati batbati sunt pe toata planeta?happy

Răspuns Câştigător
| missbee a răspuns:

Momentan sunt în jur de 7 miliarde de locuitori ai globului. Raportul ar fi de 4 femei la un bărbat. Poți să citești aici mai mult:
http://en.wikipedia.org/wiki/Sex_ratio
Cum poți vedea, în România, de fapt în toată Europa, numărul femeilor este mai mare decât al bărbaților.

13 răspunsuri:
| Teo a răspuns:

55% sunt femei, iar 45% barbati.

| Vizitiul a răspuns:

Ce facem cu travestitii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur aproape nimeni nu stie din cauza ca cifra deviaza foarte tare in ultimile decenii. Ceea ce stiu e ca pe planeta sunt mai multe femei! probabilitatea e mai mare ca sa se nasca un baiat decit o fetita.

| Ionutzy a răspuns:

Pai daca sunt 55% sunt femei, iar 45% barbati va trebui ca 20% barbati or avea 2-3 femei!laughing

| diaηα a răspuns:

MuLţi.

| ramona30 a răspuns:

Populatie totala este de vreo 7 miliarde de oameni dintre care putin mai mult de jumatate (vreo 55%) sunt femei. Sunte mai multe femei pentru ca durata de viata a unei femei este mai mare.

| Azm a răspuns:

Barbatii sint minoritari (ma refer la cei care s-au nascut barbati).

| Flav a răspuns:

Femei: Lady Gaga si restul.
Barbati: Chuck Norris, eu si restul.

| NOBODY a răspuns:

Dar dacă sunt băiat și nu mai am sculă se pune?

| DBlack a răspuns:

Ce intrebari pun unii oameni laughing oare atat de curiosi sunteti? thinking nu dormiti noaptea daca nu aflati raspunsul la intrebari de genul? laughing). eu spun ca sunt destule femei pentru fiecarehee hee si destui barbati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jumi-juma mai mult cu una.

| CoquineNoire a răspuns:

Am calculat, oare de ce rezultatul e cu virgula? hmm thinking

| Archangells a răspuns:

Conform numarului de aur Phi(1.618) despre care se zice ca ar sta la baza tuturor lucrurilor, ar trebui as existe 4 326 203 208 femei si 2 673 796 791 barbati. Procentul ar fi de 62% femei si 38% barbati. Daca vrei date reale si corecte, vin cu tine sa ii numaramlaughing