| anonim_4396 a întrebat:

Hello
Cate inele are planeta Saturn? Cine stie?

Răspuns Câştigător
| OddKidd a răspuns:

Eu stiu ca planeta Saturn are doar un inel format de fapt din peste 10 mii de inele mai mici formate in urma dezintegrari unei comete.

4 răspunsuri:
| OddKidd a răspuns:

Eu stiu ca are doar un inel format de fapt din 10 mii de inele mai mici formate in urma dezintegrari unei comete happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum 5 mld de ani planeta sa ciocnit cu nu stiu din acea ciocnire a rezultat mii de meteoriti care acum sunt in jurul ei ca un inel gigantic un inel imens are de meteoriti dar are si sateliti naturali

| Edward121 a răspuns:

3 inele C B A sau invers cum vrei A B C big grin

| Edward121 a răspuns:

Helllo saturn are 3 inele C B A