| AvalohAlyn a întrebat:

Ti-ai dori sa traiesti la infinit pe pamant sau consideri ca durata vietii pamantene este suficienta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.nu doresc asa ceva. dar imi doresc sa traiesc vesnic, in imparatia lui Dumnezeu.

46 răspunsuri:
| Bylok a răspuns:

Buna!

sincer nu cred ca as rezista.imi sunt de ajuns anii pe care mi i-a lasat Dumnezeu

| IrInA9618 a răspuns:

Eu consider ca este mai mult decat suficienta, mai ales ca om... Nu ca nu mi-as dori sa mor, dar nu merita, oameni au oo viata prea plina de griji.

| Iasmiine a răspuns:

Asta depinde de fiecare. Unii se bucura de viata si o iubesc, insa altii nu. Oricum m-as plictisi sa traiesc la infinit. Nu mi-as putea imagina o astfel de viata.Si oricum stiu ca n-o merit si nici unul ditnre noi n-o merita.

| just for me a răspuns:

Sa traiesc la infinit.asta insemnand nu numai sa raman tanara mereu dar si sa raman neafectata de un lucru care m-ar putea ucide ca otrava sau un glont in cap laughing. as vrea sa vad cum evolueaza lumea la infint, daca ne vom da seama ce facem gresit, daca vom descoperii o masina care sa ne duca in alta galaxie, daca vom descoperii viata pe alta planeta, daca vom putea inventa orase sub apa si multe alte chestii :-8 mie una imi place sa visez asa big grin

| andreeeeea a răspuns:

E aiurea sa traiesti la infinit.vezi lumea din jurul tau cum moaree
laughing
deci aleg varianta 2:d

| daniel827 a răspuns:

Omul este nemuritor chiar daca majoritatea nu vrea sa recunoasca asta pentru ca nu se cunoaste despre erotic (sex.the.secret.gate.to.eden)
dar nu ai cum sa-ti doresti sa traiesti doar pe pamant mai ales ca nemuritor happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde cum traiesti. Daca esti plin de bani si ai o viata fericita si indestulata, vrei sa traiesti cit mai mult. In schimb, daca esti sarac lipit pamintului, traiesti in lipsuri si eventual esti si bolnav, nu mai ai chef de viata. Si spun asta dupa ce am vazut nenumarate cazuri. Oamenii, cu cit sint mai in virsta si mai bolnavi, cu atit mai mult isi pierd dorinta de viata. Un om bolnav, cu cit sufera mai tare, cu atit vrea sa moara mai repede, pentru ca vede in moarte o scapare... scapare de suferinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Normal ca mi-as dori. Ma apuca groaza cand ma gandesc la perioada batranetii, cea in care iti poti numara pe degete zilele, dar mai schimbi putin mainile. Ca nu va fi totul roz, asta se stie. Totusi, odata cu puterea obtinerii vine si cea a distrugerii. Oricand mi-as pune funia la gat daca toate posibilitatile existentei s-ar fi evaporat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As considera ca o viata de doua sute de ani ar fi suficientahappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sinceră să fiu, durata vieţii nu ştiu cât va fi, unii spun că 70-80 de ani, dar se poate să dispar de pe-acest pământ în orice clipă...Ar fi frumos să trăim şi veşnic pe-acest pământ, dar în pace şi armonie... să iubim din interesul să fim iubiţi, să fim omeni nu animale, să ştim să apreciem ce ni s-a dat, să ştim să dăruim când ni se cere sau chiar şi din propria iniţiativă, să uitam că există ură, indiferentă, batjocură şi multe altele. Să fim perfecţi, dar nu se poate, nu?! Poate că aceasta lume pe care o visez eu este chiar perfectă şi nu există perfecţiune; în fiecare coş cu mere sănătoase vei găsi şi un măr stricat, îndeajuns să le strice şi pe celelalte.
Mie îmi place aşa, este suficientă durata vietii pământene din moment ce ştii să apreciezi persoana de lânga tine, ştii să-ţi iubeşti aproapele, ştii să lupţi pentru ceea ce-ţi doreşti şi ştii să-ţi clădeşti un viitor de nota 10+. happy Trebuie doar să învăţăm să fim toleranţi unii cu alţii; în fiecare dintre noi există o sămânţă de bine, de adevăr, fiecare avem calităţi si defecte, iar defectele nu trebuie mascate, ci corectate!
O zi faină în continuare! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Infinit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu vreau sa mor sau parintii mei sa moara vreau sa traesc la infinit in imparatia lui tatal meu adica dumnezeu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca lumea va avea un sfarsit dar si un nou inceput

| Bixx a răspuns:

Exista oameni care traiesc si 90 de ani si realizeaza ca nu au facut decat sa starnga bani sau sa le tina altora cheltuierile si altele... sau, mai exista acei oameni care traiesc 45 de ani si tariesc toate clipele fie ele frumoase sau rele. Eu vreau; si sunt din a 2-a categorie. Prefer sa traiesc putin si bine [nu ca as vrea sa mor] dar sa traiesc cu adevarat.

| alina_7878 a răspuns:

e destul cat avem... altfel care ar mai fi farmecul vietii?

| Madzzz a răspuns:

Eu nu as dori deoarece viata va deveni plictisitoare odata cu trecerea timpului, iar anii dati de Dumnezeu cred ca ne sunt suficienti tuturor.

| lory92 a răspuns:

Mi'ar placea sa traiesc o vesnicie...