| împartezâmbete a întrebat:

Consideri ca iubirea noastra dintre semeni poate lega relatii de durata? chiar si dupa moarte, o relatie vesnica atat pe pamant cat si intru ceruri?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Eu unul odata ce am decis sa iubesc o persoana, stiu ca e o decizie luata pentru eternitate.
Aleg sa iubesc fiind constient ca fiecare persoane are defectele sale. Nu poti sa arati cu degetul doar pentru ca alta persoana greseste in alt mod decat o faci tu.
Nu stiu daca e ceva dupa moarte. Insa cat tine de actul meu constient, aleg sa iubesc pentru eternitate. Si daca eu aleg eternitatea, o creez. Indiferent daca eternitatea asta se poate materializa sau nu cumva. Eternitatea poate insemna pana voi muri. Sau poate insemna si dupa, daca va mai fi ceva dupa. Nu conteaza. Important e ce am ales eu.

4 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Sincer? consider ca nimic nu e vesnic.

| CityOfSatan a răspuns:

Nu.

| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Pai, practic, deocamdata nu se stie ce e dupa moarte. Poate nici nu exista acel "intru ceruri".Nu pot raspunde la intrebare...

| împartezâmbete explică (pentru iuliaiuliaiulia):

Iulia spre ca stii intru ceruri poate fi folosit ca si licenta poetica, deci nu e gresita gramatical expresia, si intr-adevar, totusi sunt atatea cazuri, oameni care intra in moarte clinica care sustin ca au vazut lumina