| anonim_4396 a întrebat:

Știe cineva ce culoare aveau ochii lui Dimitrie Cantemir?

Răspuns Câştigător
| Zuzu1991 a răspuns:

"acum 9 ore | onutzadeea explică (pentru Zuzu1991):
Poate că vreau să-l desenez, având în vedere că e una din pasiunile mele. Dar nu înțeleg de ce trebuie să mă justific."

justifici, nu, DAR, daca pui o intrebare ATAT DE AIUREA, fara sa si explici de ce, atunci toti vor considera ca faci misto si vor raspunde cu misto, mai ales ca ai postat intrebarea in stiinta si filozofie, cum categorie istorie nu exista, ar fi trebuit in cultura generala

revenind, dat fiind faptul ca nu ai reusit sa gasesti o dovada istorica a culorii ochilor lui, si dat fiind faptul ca tu vrei sa desenezi, NU sa faci documente stiintific corecte, atunci poti sa pui ce culoare iti sugereaza tie ca artist ca se potriveste cel mai bine

10 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Tulburi

| intrebcenustiu a răspuns:

Roz

| danbnz a răspuns:

Mama lui.

| onutzadeea a răspuns (pentru intrebcenustiu):

Faci mișto de mine?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru onutzadeea):

Da, la ce iti trebuie culoarea ochilor unei fosile sfinte romanesti?!?

| onutzadeea a răspuns (pentru Zuzu1991):

Poate că vreau să-l desenez, având în vedere că e una din pasiunile mele.

| onutzadeea a răspuns (pentru Zuzu1991):

Poate că vreau să-l desenez, având în vedere că e una din pasiunile mele. Dar nu înțeleg de ce trebuie să mă justific.

| onutzadeea a răspuns:

Dar Dimitrie Cantemir a fost o personalitate. Cum poți să cataloghezi această întrebare ca fiind "stupidă"? Nu ești zdravăn la cap?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Avea ochi negrii, si a murit la varsta de 36 de ani de pleurezie sau dupa alte surse de tuberculoză.

| onutzadeea a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu siguranță îl confunzi. A murit la vârsta de 50 de ani. S-a născut în 1673 și a murit în 1723.