| MiHai3122 a întrebat:

1. https://www.pcgarage.ro/......4gb-gddr5/ sau 2.https://www.pcgarage.ro/......4gb-gddr5/ Eu prefer Intel, dar poate sunt ceva diferente intre cele 2 procesoare si poate merita mai mult unul dintre ele. Oricum, vreau sa vad si parerea voastra

Răspuns Câştigător
| denisTiky a răspuns:

Nu doar procesoarele sunt diferenta. Oricum din start amd castiga pentru ca are si mai multe nuclee si are si procesor grafic integrat(asta orium nu te prea intereseaza ca ai placa video dedicata, deci aia integrata in procesor nu te mai ajuta). Dar al doilea sistem(goblin) are si aspect mai bun, racirea de pe placa video e mai buna din cauza ca are 2 ventilatoare si racirea in general in tot sistemul e mai buna fata de primul link. Stiu ca probabil nu te intereseaza ca placa x are un ventilator si placa video y are 2, dar sa stii ca daca ai o temperatura mai mare pe placa video, ea va fi afectata si nu va mai merge asa bine fata de una cu o temp. mai mica. Inca un avantaj al sistemului goblin ar fi ca are conectivitatea mai buna la placa de baza. Deci ca idee sistemul goblin e alegerea cea mai buna. Bafta!

1 răspuns: