| DDCC a întrebat:

1.Pe Windows Phone 8.1 există vreo aplicație prin care să faci backup la o aplicație și să rezulte astfel un fișier de instalare? Pe Android există aplicația App backup and restore. Deci mă refer să creez instalerul offline pentru atunci când nu o să am net.

2.Ce browser e cel mai ok pe WP8.1? Pe Android eram fan firefox, pentru că se mișca bine și mă lăsa să țin mai multe file active și să comut între ele.

Menționez faptul că sunt nou în acest sistem de operare.

Mulțumesc!

1 răspuns:
| Cucicea_Roland_1999 a răspuns:

Nu exista. Android e un sistem de operare Open Source bazat pe Linux. Poti sa il modifici cum vrei tu. Windows-ul de pe telefonul tău nu e bazat pe personalizare ci pe stabilitate. Dat fiind faptul ca telefoanele windows sunt cele mai neglijate de developeri, îți recomand sa ramai pe browserul pe care îl ai (internet explorer).