| Psycho777 a întrebat:

Achzitionarea unui telefon cu Android 5.1 ar fi o miscare proasta? Telefonul are specificatii foarte bune, doar ca ruleaza Android 5.1. Ar fi vreun dezavantaj in asta?

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde cand a fost lansat si daca o sa primeasca MACAR Marshmallow. Iti dai seama ca cu cit e mai vechi, cu atit mai mici sansele sa primeasca update-uri oficiale in viitor si securitate... din parti. Asa, daca producatorul din spate e serios... o sa primeasca update-uri. Uite, NVIDIA Shield Tablet s-a lansat cu KitKat, are Marshmallow, si o sa primeasca in curand si Nougat.

| octav005 a răspuns:

Nu cred ca este o miscare proasta. el va primi un update la 6.01.
dar sa nu crezi ca daca se face update, va avea mai multa memorie ram, etc.