| kMirke a întrebat:

Am dezactivat Windows Firewall, dar tot imi apare chestie asta : https://postimg.org/image/7g5f7ukgjv/.
Nu vreau sa mai apara, cum fac?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu este de la firewall, ci de la sistemul de protectie ("antivirus") a Windowsului.
Este bine ca te intreaba la pornirea oricarui program, fiindca sunt si foarte multe programe daunatoare.
Doar la acele proagrame sa dai OK in care ai incredere ca nu sunt virusi sau virusate.

Fara firewall nu e indicat sa folosesti un calculator, mai ales daca folosesti internet!
Calculatorul tau va fi ca o locuinta pe usa caruia scrie: "Am plecat in concediu, usa nu e incuiata".

1 răspuns:
| alii98 a răspuns:

Ala e in caz ca dai runeaza ca administrator,iti cere permisiune,nu o dezactiva,poate iei un virus, si o sa fie setat pe da, si virusul primeste permisiune pe tot pc-ul si iti sterge fisiere de nu iti mai merge, lasa-l asa, si reporneste firewall