Întrebare recomandată | R2D2salsa a întrebat:

Am mai multe albume cu multe poze de-a lungul anilor si vreau sa le digitalizez adica sa le pun pe un stick, care este cea mai buna metoda de a face asta?

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

Cea mai simplă și buna metodă e să le duci al un studio special pentru asta.
Sau mai simplu faci efectiv poza la poză happy

| NLS a răspuns:

Cea mai buna metoda de pastrare e un blu-ray, mai ales daca ai deja aparatul de scriere.
Stickurile se pot defecta destul de usor, la fel si cardurile (micro)SD.

Daca pozele sunt pe calculator:
1) le copiezi pe stick,
2) le copiezi pe un HDD extern,
sau pe un SSD extern (unul de calitate, nu Intenso sau alte branduri de 2 parale)
3) sau le arzi pe un disc blu-ray, in format Data Disc,

https://cdburnerxp.se/pages/screenshots/startup.png

folosind programelul CDBurnerXP

Daca sunt pe telefon, trebuie sa le copiezi intai in PC, apoi pe un un alt mediu de stocare.

DACA sunt pe hartie foto, trebuie scanate cu o imprimanta foto de calitate, cu rezolutie mare, si asa ceva gasesti doar la centrele foto.

| Alinailies a răspuns:

Eu le-am salvat pe un HDD portabil.

| Vash96 a răspuns:

Fa poza la stick cu telefonul