| anonim_4396 a întrebat:

Am nero startsmart 7 cu licenta si toate alea dar cand intru in burning rom pentru a face un cd nu stiu cum sa selectez cd-rom in loc de cd-r/r (nu stiu cum se scrie exact) deic cum selectez cd-ron? (btw dau si funda)

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai acela e Cd-rom.

| anonimg a răspuns:

CD-rom-ul este cd-writerul (aparatul in care bagi cd-urile /dvd-urile sa le scrii); nu trebuie sa cauti in nero optiunea de cd-rom.
Cd-r este un cd; este discul care il bagi in cd-rom ca sa scrii ceva pe el. Exista si dvd-r.

In principiu poti sa selectezi orice; important e doar atunci cand vrei sa scrii un dvd cu windows/imagine trebuie sa selectezi "burn image".

Cel mai usor de folosit este https://cdburnerxp.se/ Si este si gratis.